Naga Marketsspekulant Zapiski giełdowego spekulanta to cykl poświęcony graczom, którzy dokonują krótkoterminowych transakcji na akcjach spółek z GPW. Zasady gry są proste – szukamy technicznych okazji do zagrania w taki sposób, aby potencjalny zysk był przynajmniej dwa razy większy od ponoszonego przez nas ryzyka, kierując się podstawowymi technikami Price Action.

Forte – po wybiciu poziomu oporu 55 zł zaczęła się 4 dniowa korekta. Wcześniej pisałem, że czekamy na sygnał właśnie na tym poziomie. Nie mamy typowego jednoświecowego sygnału kupna ale zgodnie z zasadami łączenia świec, sygnał w postaci pin bara powstaje poprzez połączenie 3 ostatnich świec. Dla osób mniej obeznanych z tematyką techniczną, a zwłaszcza świec japońskich, tłumaczę że jest to nic innego jak jedna świeca z interwału D3 (3 dni). Cenę otwarcia bierzemy ze środy, zamknięcia z piątku, a maksima i minima z tych dni tworzą knot świecy łączonej. Sygnał D3 mógł pojawić się odrobinę niżej, ale impet wzrostów wydaje się silny, widać to poprzez lukę cenową, która poprzedza korektę, a także lukę wzrostową z piątkowego otwarcia. Celem dla potencjalnych wzrostów jest okrągły poziom 60 zł. Ustawimy zlecenie kupna niżej, licząc na ok. 38% korektę sygnału. W ten sposób zmieścimy do poprzedniego szczytu trzykrotnie większy zysk od ponoszonego ryzyka.
Kupno: 56,46 zł   SL: 55,29 zł   TP: 59,97 zł  –  RR 1:3

Te artykuły również Cię zainteresują
forte

PGNIG – w piątek kurs dotarł do kluczowej strefy oporu. Jej wybicie otworzy drogę na wyższe poziomy. Wydaje się, że 4,90 powinno być w zasięgu. Martwią jedynie malejące obroty w trakcie ataku na wspominany poziom oporu. Na razie obserwujemy, a po jego wybiciu, zobaczymy czy da się zawrzeć transakcję kupna.

pgnig

JSW – trwa już 4 dniowa i jak na razie najsilniejsza korekta w ostatnim ruchu wzrostowym. Lada moment cena powinna testować dolną krawędź kanału. Mniej więcej tam przebiega także znaczące wsparcie, które być może wykorzystamy. Jest to mniej więcej poziom ostatnich 4 wierzchołków, a także luki cenowej z 13 lutego. Poprzednie trzy odbicia od dolnej krawędzi zaczynały się od (mniej lub bardziej klasycznych) formacji objęcia hossy. Jeżeli i tym razem pojawi się klarowny sygnał, być może spróbujemy zagrać. Należy pamiętać, że kanał wzrostowy nie będzie trwał w nieskończoność, a każda kolejna próba zagrania niesie za sobą coraz większe ryzyko, tym bardziej że szeroki trend jest zdecydowanie spadkowy.

jsw

Grupa Azoty – mamy do czynienia z podobnym wybiciem jak na Forte. Czekamy na korektę i sygnał jej zakończenia. Jeżeli przestrzeń do wzrostów będzie wtedy atrakcyjna, być może dokonamy kupna.

azoty

Pełen opis zastosowanej strategii oraz informacje o prowadzonym równolegle konkursie na propozycje zagrań – przeczytasz tutaj: STRATEGIA + KONKURS


Narzedzia-analizy-technicznej-spolek-gieldowych.pdf---2014-09-22-11.31.59-300x296 Odwiedź na nasz facebookowy profil giełdowy: Techniczna strona giełdy

Pobierz darmowy ebook: Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowych

Zajrzyj do Strefy E-Learn – czekają tam na Ciebie materiały edukacyjne, pełne wersje szkoleń video oraz ebooki o tematyce inwestycyjnej. Wszystko za darmo.

Bezpłatne analizy spółek z GPW na zamówienie – wpisz interesującą Cię spółkę w komentarzu pod artykułem, a specjalnie dla Ciebie wykonamy jej analizę techniczną.

Los portalu Comparic zależy właśnie od Was, czytelników! Jeśli podoba Ci się to, co czytasz lub oglądasz, proszę udostępnij w formie postu na swoim koncie społecznościowym, żeby więcej ludzi mogło do nas trafić. Przyciski znajdują się pod artykułem.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here