Naga Markets
Eurocash – spółka pochwaliła się podczas poniedziałkowej sesji wynikami uzyskanymi w 2018 roku. Było czym się pochwalić, szczególnie na tle słabszego 2017 roku. Zeszły rok przyniósł w sumie 111,65 mln zł zysku netto w ujęciu skonsolidowanym. Przed rokiem była to niemal 30 milionowa strata. Wcześniejsze prognozy oscylowały przy kwocie 109,6 mln zł, a więc wynik jest lepszy niż oczekiwano. Zysk operacyjny wyraźnie wzrósł do poziomu 214,38 mln zł wobec niespełna 63 mln zł zysku przed rokiem.


Inwestuj w akcje na GPW z prowizją 0,2% min. 2,99 PLN oraz w akcje zagraniczne z prowizją 0,12% min. 4,99 USD/EUR. Sprawdź konto demo oraz konto rzeczywiste w XTB.

Także przychody okazały się wyższe niż rok wcześniej, dynamika wzrostu przychodów sięga 9,5%. W komentarzach do wyników pojawiło się zadowolenie i optymizm co do przyszłości. Prezes spółki podkreślał sukces w działalności hurtowej oraz dywersyfikację wewnątrz grupy, a także wzrost rentowności. Pomimo licznych inwestycji, spółce udało się zakończyć rok z zadłużeniem na podobnym poziomie jak na koniec 2017 roku. Rynek spokojnie przyjął wyniki, choć silna zwyżka trwa od połowy lutego. Wykres powoli zaczyna wyglądać coraz lepiej, a jeżeli obecna korekta będzie podobna do poprzedniej, to spadki mogą wyhamować przy poziomie poprzedniego wierzchołka.

eurocash
źródło xStation 5

Zobacz także: Przegląd komunikatów GPW – PZU, Eurocash, Torpoltokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here