Naga Marketsspekulant Zapiski giełdowego spekulanta to cykl poświęcony graczom, którzy dokonują krótkoterminowych transakcji na akcjach spółek z GPW. Zasady gry są proste – szukamy technicznych okazji do zagrania w taki sposób, aby potencjalny zysk był przynajmniej dwa razy większy od ponoszonego przez nas ryzyka, kierując się podstawowymi technikami Price Action.

Koniec pierwszego tygodnia czerwca przynosi zakończenie negatywnej serii stratnych zagrań pod rząd. Przerwał je sukces transakcji na spółce Neuca. Jedynym aktywnym zleceniem jest Ciech, który radzi sobie bardzo dobrze i być może okaże się kolejną udaną transakcją. Poniżej aktualny stan portfela.

Te artykuły również Cię zainteresują
portfel

Linki do analiz dokonanych transakcji: PEKAO, Kernel, TVN, BZ WBK, LPP, PKN Orlen, TVN, PGE, Integer, LPP, Forte, Synthos, PKN Orlen, PKP Cargo, PKO BP, TVN, Budimex, CD Projekt, Forte, TVN, Mbank, Neuca, Sanok, Eurocash, PGE, KGHM, PGE, Sanok, Hawe, PKO BP, Ciech, KGHM

Eurocash – spółka jest jednym z nielicznych wyróżniających się walorów w ostatnim, kiepskim czasie dla giełdy. Wczoraj wyrównany został poziom oporu okolic 38,40 zł. Jego wybicie mogłoby skutkować dalszymi wzrostami w rejon okolic 41 – 42 zł. Byłaby to przestrzeń, która prawdopodobnie udałoby się wykorzystać w naszej krótkoterminowej strategii. Dalsze wzrosty mogłyby już oznaczać zmianę trendu na wzrostowy. Więcej pisałem w analizie z 15 kwietnia.

eurocash

PZU – kurs nie zareagował na wsparciu w okolicach 460 zł, wyłamał je i stąd mamy dalsze spadki. Absolutnie nie szukam w tej chwili miejsca do zakupów, gdyż sytuacja diametralnie się zmieniła. Chciałbym jednak pokazać ciekawe spojrzenie z punktu metody overbalance. Okazuje się, że na przestrzeni ostatnich 2 lat kilka razy pojawiały się większe fale spadkowe i co ciekawe wszystkie miały bardzo podobny zasięg. Aktualne spadki właśnie ten zasięg osiągnęły. Znajdujemy się ponadto na wsparciu w okolicy szczytu z czerwca ubiegłego roku. Nie widać jednak absolutnie żadnych oznak wzrostów czy choćby wyhamowania spadków. Jeżeli kupujący nie powrócą w najbliższym czasie to będzie można spodziewać się dalszych spadków nawet do poziomów poniżej 400 zł.

pzu

Boryszew – po nieudanej próbie wyjścia ponad poziom 6,5 zł nastał czas korekty. W środę powstała świeczka z dłuższym dolnym cieniem, której jednak nie traktowałbym póki co jako sygnał do wzrostów. Chciałbym zwrócić uwagę na ciekawe miejsce w jakim się znaleźliśmy. Otóż te kilkanaście dni spadków doprowadziły nas na poziom często testowanego wsparcia i blisko linii łączącej poprzednie dołki. Jeżeli w tych okolicach nie dojdzie do powrotu wzrostów, to prawdopodobnie kolejnym miejscem, gdzie popyt będzie mógł powrócić może być poziom 5,62 zł czyli poprzedni dołek.

boryszew

Pełen opis zastosowanej strategii przeczytasz tutaj: STRATEGIA
Statystki trafności oraz aktualne wyniki prowadzonego portfela sprawdzisz tutaj: SKUTECZNOŚĆ


Narzedzia-analizy-technicznej-spolek-gieldowych.pdf---2014-09-22-11.31.59-300x296 Odwiedź na nasz facebookowy profil giełdowy: Techniczna strona giełdy

Pobierz darmowy ebook: Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowych

Zajrzyj do Strefy E-Learn – czekają tam na Ciebie materiały edukacyjne, pełne wersje szkoleń video oraz ebooki o tematyce inwestycyjnej. Wszystko za darmo.

Bezpłatne analizy spółek z GPW na zamówienie – wpisz interesującą Cię spółkę w komentarzu pod artykułem, a specjalnie dla Ciebie wykonamy jej analizę techniczną.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: mrc akcje | biomedlub notowania | pkn orlen cena akcji | ropa brent | pkn orlen notowania | bml akcje |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here