Naga Marketsspekulant Zapiski giełdowego spekulanta to cykl poświęcony graczom, którzy dokonują krótkoterminowych transakcji na akcjach spółek z GPW. Zasady gry są proste – szukamy technicznych okazji do zagrania w taki sposób, aby potencjalny zysk był przynajmniej dwa razy większy od ponoszonego przez nas ryzyka, kierując się podstawowymi technikami Price Action.

Eurocash – kusi mnie zagranie pod wczorajszą świecę, która wygląda jak przygotowanie do wybicia oporu przy którym się znajdujemy. Takie wybicie z dużym prawdopodobieństwem oznaczałoby dojście do najbliższego oporu w okolicy 41 zł. Byłoby to jednak zagranie nie do końca zgodne z naszym systemem, który nakazuje kupowanie na wsparciu, najlepiej po korekcie. Na razie obserwujemy, gdyż być może jesteśmy w przededniu ważnego wybicia. O możliwych większych wzrostach dla tej spółki pisałem w analizie z 15 kwietnia.

Te artykuły również Cię zainteresują
eurocash

PGE – na kluczowym poziomie wsparcia pojawia się sporych rozmiarów formacja objęcia hossy podparta wyższymi obrotami. Być może jest koniec spadków, przynajmniej na jakiś czas. Formacja jest tak duża, że chcąc dokonać zagrania i tak musimy czekać na cofnięcie. Być może to dobrze, gdyż mimo fantastycznej formacji świecowej i tak w szerszym spojrzeniu można dostrzec raczej tendencję spadkową.

pge

CCC – wczoraj powstał klasyczny pin bar na poziomie lokalnego wsparcia w postaci dołka z 1 kwietnia. Ostatnio było trochę zamieszania z tą spółką, ale jakieś wielka wyprzedaż na razie nie nastąpiła. Pod względem technicznym broniona jest dolna krawędź kanału wzrostowego, a korekta jest już na tyle głęboka, że prawdopodobne jest odbicie w górę. Spróbujemy zagrać dość konserwatywnie z celem sporo poniżej poprzedniego maksimum.
Kupno: 171,99 zł   SL: 165,44 zł   TP: 191,64 zł  –  RR 1:3

ccc

Hawe – na wczorajszej sesji nastąpiło silne odbicie od poziomu wsparcia jakim był poprzedni dołek. Ponad 3% wzrosty na najwyższym od ponad miesiąca wolumenie mogą być początkiem większego odbicia w górę, które mogłoby dotrzeć przynajmniej do strefy 2,24 – 2,28 zł. Spadki zatrzymały się także na re-tescie prawie rocznej linii trendu spadkowego, która została niedawno wybita. Aby łatwiej było sobie wyobrazić sygnał kupna, połączyłem 6 ostatnich świec. Zagramy bezpiecznie i nasz cel umieścimy tuż przed opisaną strefę oporu.
Kupno: 1,98 zł   SL: 1,90 zł   TP: 2,22 zł  –  RR 1:3

hawe

Grupa Kęty – cena spadła wczoraj do poziomu ważnego wsparcia, które wyznacza poprzedni dołek oraz wcześniejszy szczyt. Jak widać na wykresie spółka porusza się w trendzie wzrostowym i już wcześniej respektowała podobne, czytelne poziomy. Ponadto jest to także obrona prawie rocznej linii trendu. Sygnałem do kupna jest świeca łączona z dwóch ostatnich dni – pin bar lub jak kto woli klasyczna formacja przenikania hossy, która także ma prowzrostową wymowę.
Kupno: 302,40 zł   SL: 294,99 zł   TP: 324,63 zł  –  RR 1:3

kety

Aż trzy zagrania na dzisiaj, mam nadzieję, że choć jedno pozwoli zarobić, gdyż tylko tyle wystarczy aby powiększyć posiadany kapitał. Ponadto aktywne są dwa wcześniejsze zagrania czyli Boryszew oraz Ciech.

Pełen opis zastosowanej strategii przeczytasz tutaj: STRATEGIA
Statystki trafności oraz aktualne wyniki prowadzonego portfela sprawdzisz tutaj: SKUTECZNOŚĆ


Narzedzia-analizy-technicznej-spolek-gieldowych.pdf---2014-09-22-11.31.59-300x296 Odwiedź na nasz facebookowy profil giełdowy: Techniczna strona giełdy

Pobierz darmowy ebook: Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowych

Zajrzyj do Strefy E-Learn – czekają tam na Ciebie materiały edukacyjne, pełne wersje szkoleń video oraz ebooki o tematyce inwestycyjnej. Wszystko za darmo.

Bezpłatne analizy spółek z GPW na zamówienie – wpisz interesującą Cię spółkę w komentarzu pod artykułem, a specjalnie dla Ciebie wykonamy jej analizę techniczną.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: cena akcji lotos | s&p 500 notowania | kurs dolara nbp prognozy | kurs funta prognozy | notowania euro | nasdaq indeks |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here