Naga MarketsEnerga – na początku grudnia ubiegłego roku PKN Orlen ogłosił chęć wykupienia akcji Energii po cenie 7 zł za akcje. Zapisy mają rozpocząć się już w najbliższy piątek i potrwają do 9 kwietnia. O ile notowania Orlenu na tej informacji sporo straciły to już Energa od tego czasu trzyma się dość mocno, utrzymując kurs powyżej poziomu z wezwania. W ostatnich dniach prezes Orlenu oznajmił, że przejęcie jest korzystne dla spółki, gdyż Orlen mocno rozwija się w segmencie energetyki.

Transakcja jest jednak także korzystna dla Energii, która pozyska partnera o ogromnych możliwościach inwestycyjnych. Ponadto prezes wskazał na efekt synergii, gdyż np. Orlen produkuje sporo energii, a ma niewielki portfel sprzedażowy, podczas gdy u Energii sytuacja wygląda odwrotnie. Wydaje się więc, że jedynym problemem jaki zauważają inwestorzy to węgiel, inwestycje w taką energetykę. Problemem staję się tu Elektrownia Ostrołęka C. Na razie prezes Obajtek unika konkretnych odpowiedzi, wydaje się, że porzucenie pomysłu jej budowy wsparłoby notowaniu obu spółek.

energa

Invest Cuffs 2020: zarezerwuj miejsce dla siebie na największym kongresie inwestycyjnym w naszej części Europy


Specjalnie dla naszych czytelników przygotowaliśmy darmowy eBook Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowych. Odbierz go i więcej materiałów w strefie eLearn Comparic.pl.

Zobacz także: T-Bull [TBL], CD Projekt [CDR] – Gorące spółki dniaConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here