Naga MarketsZapiski giełdowego spekulanta to cykl poświęcony graczom, którzy dokonują krótkoterminowych transakcji na akcjach spółek z GPW. Zasady gry są proste – szukamy technicznych okazji kierując się podstawowymi technikami Price Action.

Przyłącz się do dyskusji na największej polskojęzycznej grupie poświęconej GPW na Facebooku – Zyskowna strona giełdy.

Energa – we wczorajszym papierowym wydaniu Pulsu Biznesu pojawił się artykuł porównujący wyceny spółek z medianą cen docelowych oszacowanych przez analityków z biur maklerskich. Okazuje się, że WIG20 jest wyceniany 16% poniżej fundamentów. Tak duża dysproporcja ostatnio miała miejsce 2 lata temu. Wtedy odrabianie strat zajęło pół roku, a impuls do wzrostów dały banki i spółki energetyczne. Cytowani w artykule analitycy uważają, że tamten scenariusz powtórzy się obecnie, gdyż spółki energetyczne wchodzą w okres poprawy wyników czemu sprzyjać ma m.in. wzrost cen energii. Energa została uznana za najbardziej niedowartościowaną spółkę. Średnia cen docelowych wynosi 13,17 zł czyli ponad 40% wyżej od ceny rynkowej. Wykres pokazuje, że spadki na Energii trwają już blisko rok i wynoszą w szczycie 40%. To spora przecena, która może skłaniać choćby do rozwinięcia korekty wzrostowej. Cena respektuje krawędzie kanału spadkowego, a obecnie trwa odbicie od dolnej krawędzi. Wyjście ponad 9,70 zł może dać sygnał do wzrostów, choćby do okolic górnej krawędzi i oporu w rejonie 11 zł.

 

Korzystasz z narzędzi analitycznych na portalu Trading View? Teraz możesz tam śledzić także nasze analizy spółek z GPW

 

Certyfikaty ING Turbo to notowane na GPW strukturyzowane produkty inwestycyjne, dzięki którym możesz korzystać ze wzrostów lub spadków cen akcji, indeksów, surowców, obligacji oraz kursów walut. Sprawdź materiały edukacyjne i dowiedz się jak inwestować w ING Turbo.

Specjalnie dla naszych czytelników przygotowaliśmy darmowy eBook Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowychtokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here