Naga MarketsEnea – spółka zaliczyła w miniony piątek bardzo silną przecenę. Była to zresztą kolejna fatalna sesja w grudniu i od początku bieżącego miesiąca spółka traci już ponad 15%. Powodem spadków w piąte było ogłoszenie nowej strategii do roku 2030 z perspektywą 2035 roku. To co jako pierwsze mogło rzucić się w oczy inwestorom to fakt, że w dokumencie ani razu nie wspomniano o dywidendzie. Po za tym, strategia zakłada wzrost wyniku EBITDA w stosunku do 2018 roku o 35% w 2025 roku oraz o 39% w 2030 roku, natomiast wskaźnik ROE na poziomie 10% w 2025 roku i 2030 roku.

Z grubsza, strategia zakłada redukcję emisji CO2 oraz wzrost odnawialnych źródeł energii. Logiczne jest więc, że przekształcenie firmy w kierunku innowacyjnego koncernu niskoemisyjnego wymaga sporych nakładów inwestycyjnych, prawdopodobnie stąd więc brak wzmianki o dywidendzie. Nakłady te szacowane są na poziomie 64 mld zł do 2035 roku. Na wykresie mamy wybicie dołem wsparcia przy 8 zł. Wydaje się więc, że kwestią czasu jest spadek na tegoroczne minimum przy 7,35 zł.

enea

Invest Cuffs 2020: zarezerwuj miejsce dla siebie na największym kongresie inwestycyjnym w naszej części Europy


Dołącz do największej grupy dyskusyjnej na Facebooku poświęconej GPW: Zyskowna strona giełdy prowadzonej przez Comparic.pl. Zapraszamy do jej aktywnego tworzenia!

Zobacz także: T-Bull [TBL], CD Projekt [CDR] – Gorące spółki dniatokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here