Naga MarketsEnea – spółka zaliczyła w miniony piątek bardzo silną przecenę. Była to zresztą kolejna fatalna sesja w grudniu i od początku bieżącego miesiąca spółka traci już ponad 15%. Powodem spadków w piąte było ogłoszenie nowej strategii do roku 2030 z perspektywą 2035 roku. To co jako pierwsze mogło rzucić się w oczy inwestorom to fakt, że w dokumencie ani razu nie wspomniano o dywidendzie. Po za tym, strategia zakłada wzrost wyniku EBITDA w stosunku do 2018 roku o 35% w 2025 roku oraz o 39% w 2030 roku, natomiast wskaźnik ROE na poziomie 10% w 2025 roku i 2030 roku.

Z grubsza, strategia zakłada redukcję emisji CO2 oraz wzrost odnawialnych źródeł energii. Logiczne jest więc, że przekształcenie firmy w kierunku innowacyjnego koncernu niskoemisyjnego wymaga sporych nakładów inwestycyjnych, prawdopodobnie stąd więc brak wzmianki o dywidendzie. Nakłady te szacowane są na poziomie 64 mld zł do 2035 roku. Na wykresie mamy wybicie dołem wsparcia przy 8 zł. Wydaje się więc, że kwestią czasu jest spadek na tegoroczne minimum przy 7,35 zł.

enea

Invest Cuffs 2020: zarezerwuj miejsce dla siebie na największym kongresie inwestycyjnym w naszej części Europy

Certyfikaty ING Turbo to notowane na GPW strukturyzowane produkty inwestycyjne, dzięki którym możesz korzystać ze wzrostów lub spadków cen akcji, indeksów, surowców, obligacji oraz kursów walut. Sprawdź materiały edukacyjne i dowiedz się jak inwestować w ING Turbo

Zobacz także: T-Bull [TBL], CD Projekt [CDR] – Gorące spółki dniaConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here