Naga Marketsspekulant Zapiski giełdowego spekulanta to cykl poświęcony graczom, którzy dokonują krótkoterminowych transakcji na akcjach spółek z GPW. Zasady gry są proste – szukamy technicznych okazji do zagrania w taki sposób, aby potencjalny zysk był przynajmniej dwa razy większy od ponoszonego przez nas ryzyka, kierując się podstawowymi technikami Price Action.

Emperia – z szerszej perspektywy wczorajsze spadki przetestowały dwie znaczące stref wsparcia. Pierwsza to typowo długoterminowa strefa w rejonie 66 zł (na niebiesko). Kolejna to poziom bliższych ekstremów czyli okolice 62,80 zł. Jeżeli aktualne spadki są tylko korektą, to jest to korekta bardzo głęboka i jeżeli rzeczywiście nie dojdzie do zakończenia trendu wzrostowego to cena nie powinna już spaść poniżej wczorajszego minimum.

emperia 1

Patrząc z bliższej perspektywy, wczoraj pojawił się wyczekiwany sygnał kupna w postaci dużego pin bara. Ma on miejsce na wsparciu jakie wynika z poziomu poprzedniego wierzchołka. Było ono już raz testowane pod koniec czerwca i przyniosło ładne odbicie w górę. Wydaje się więc, że nie ma na co czekać, gdyż mamy spełnione wszystkie warunki (trend, wsparcie i sygnał).
Kupno: 65,31 zł   SL: 62,09 zł   TP: 74,97 zł  –  RR 1:3

emperia 2

Pełen opis zastosowanej strategii przeczytasz tutaj: STRATEGIA

Statystki trafności oraz aktualne wyniki prowadzonego portfela sprawdzisz tutaj: SKUTECZNOŚĆ

banner_z_kartami


Narzedzia-analizy-technicznej-spolek-gieldowych.pdf---2014-09-22-11.31.59-300x296 Odwiedź nasz facebookowy profil giełdowy: Zyskowna strona giełdy

Pobierz darmowy ebook: Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowych

Zajrzyj do Strefy E-Learn – czekają tam na Ciebie materiały edukacyjne, pełne wersje szkoleń video oraz ebooki o tematyce inwestycyjnej. Wszystko za darmo.

Bezpłatne analizy spółek z GPW na zamówienie – wpisz interesującą Cię spółkę w komentarzu pod artykułem, a specjalnie dla Ciebie wykonamy jej analizę techniczną.

Los portalu Comparic zależy właśnie od Was, czytelników! Jeśli podoba Ci się to, co czytasz lub oglądasz, proszę udostępnij w formie postu na swoim koncie społecznościowym, żeby więcej ludzi mogło do nas trafić. Przyciski znajdują się pod artykułem.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułAnaliza Ichimoku GBPAUD, GBPCAD, GBPJPY 3 września 2015
Następny artykułW oczekiwaniu na ECB – poranny komentarz makro
lukasz nowacki
Aktywny inwestor i spekulant od 2010 roku, głównie na rynkach akcyjnych i walutowych. Zwolennik prostych metod opartych o przewagę statystyczną. Autor licznych analiz, wywiadów i opracowań dla portalu Comparic.pl. Pomysłodawca i organizator odbywającego się od wielu lat konkursu Liga Traderów. Prelegent licznych konferencji dla inwestorów m.in. Ogólnopolskiej Konferencji Biznesu i Nowych Technologii NetVision, łódzkiej konferencji StratoTrade czy inicjatyw studenckich np. „Gry Giełdowej” Koła Naukowego Inwestor z Łodzi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here