Naga Marketsspekulant Zapiski giełdowego spekulanta to cykl poświęcony graczom, którzy dokonują krótkoterminowych transakcji na akcjach spółek z GPW. Zasady gry są proste – szukamy technicznych okazji do zagrania w taki sposób, aby potencjalny zysk był przynajmniej dwa razy większy od ponoszonego przez nas ryzyka, kierując się podstawowymi technikami Price Action.

Emperia – spółka od niemal roku porusza się w trendzie wzrostowym, który wyniósł cenę w okolice historycznych maksimów. Wczoraj pojawiła się świeca z dłuższym, dolnym cieniem pokazuje ona, że gorsze od oczekiwań wyniki za drugi kwartał zostały nie najgorzej przyjęte przez rynek. Nie jest to jednak silny sygnał kupna, a po za tym strefa wsparcia znajduje się trochę niżej przy 65 zł. Na razie więc tylko obserwujemy.

emperia

PKO BP – na wykresie miesięcznym pojawił się wczoraj potencjalny sygnał odreagowania ostatnich spadków. Jest nim klasyczny pin bar w znaczącej, wieloletniej strefie wsparcia. Zaciekawiło mnie to i postanowiłem sprawdzić czy można jakoś to rozegrać na interwale D1…

pko mn

Na dziennym wykresie wyłamana została linia trendu spadkowego oraz powstała formacja podwójnego dna. Nie sądzę, aby doszło tak szybko do zakończenia trendu spadkowego, ale być może jest to początek większej korekty. Technicznie kluczowym oporem są poprzednie dołki czyli rejon 31,70 zł. Właśnie tam wypada zasięg ze wspomnianej formacji. Pozytywne sygnały na dwóch interwałach skłaniają mnie do zawarcia krótkoterminowej transakcji. Linię obrony ustawimy pod wsparciem czyli pod świecą z piątku.
Kupno: 29,37 zł   SL: 28,69 zł   TP: 31,41 zł  –  RR 1:3

pko d1

Pełen opis zastosowanej strategii przeczytasz tutaj: STRATEGIA

Statystki trafności oraz aktualne wyniki prowadzonego portfela sprawdzisz tutaj: SKUTECZNOŚĆ

banner_z_kartami


Narzedzia-analizy-technicznej-spolek-gieldowych.pdf---2014-09-22-11.31.59-300x296 Odwiedź na nasz facebookowy profil giełdowy: Techniczna strona giełdy

Pobierz darmowy ebook: Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowych

Zajrzyj do Strefy E-Learn – czekają tam na Ciebie materiały edukacyjne, pełne wersje szkoleń video oraz ebooki o tematyce inwestycyjnej. Wszystko za darmo.

Bezpłatne analizy spółek z GPW na zamówienie – wpisz interesującą Cię spółkę w komentarzu pod artykułem, a specjalnie dla Ciebie wykonamy jej analizę techniczną.

Los portalu Comparic zależy właśnie od Was, czytelników! Jeśli podoba Ci się to, co czytasz lub oglądasz, proszę udostępnij w formie postu na swoim koncie społecznościowym, żeby więcej ludzi mogło do nas trafić. Przyciski znajdują się pod artykułem.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here