Naga MarketsspekulantZapiski giełdowego spekulanta to cykl poświęcony graczom, którzy dokonują krótkoterminowych transakcji na akcjach spółek z GPW. Zasady gry są proste – szukamy technicznych okazji do zagrania w taki sposób, aby potencjalny zysk był przynajmniej dwa razy większy od ponoszonego przez nas ryzyka, kierując się podstawowymi technikami Price Action.

Wczorajsza sesja przyniosła niestety SL na spółce Lotos. Będziemy jednak nadal przyglądać się temu walorowi. W grze pozostaje CD Projekt oraz nieaktywne jeszcze zlecenie kupna spółki Alior. Po za tym nadal nie pojawia się zbyt wiele ciekawych okazji, za co odpowiada słaby nastrój na GPW oraz bardzo wakacyjne obroty. Możemy mieć jedynie nadzieje na pozytywną niespodziankę na początku września. Na dzień dzisiejszy przyglądam się spółkom, które poruszają się w trendzie wzrostowym, a więc…

Emperia – mamy tu wyraźny i dynamiczny trend wzrostowy od końca ubiegłego roku. Aktualnie wygląda na to, że zaczyna się korekta. Czekamy w okolicy 70 zł czyli na poziomie poprzedniego wierzchołka oraz przy linii trendu.

emperia

Kernel – podobna sytuacja jak na Emperii. Także czytelny trend wzrostowy. Spoglądając szerzej widać, że aktualnie pokonywany jest poziom oporu okolic 44 zł. Nadal nie można wykluczyć większej korekty z tego miejsca, ale wydaje mi się, że warto będzie wykorzystać mocny sygnał popytowy po cofnięciu np. do linii trendu. Kolejny opór znajduje się bowiem dopiero przy 54 zł, a to oznacza, że w grę wchodziłyby jeszcze całkiem spore wzrosty.

kernel

Pełen opis zastosowanej strategii przeczytasz tutaj: STRATEGIA
Statystki trafności oraz aktualne wyniki prowadzonego portfela sprawdzisz tutaj: SKUTECZNOŚĆ

banner_z_kartami


Narzedzia-analizy-technicznej-spolek-gieldowych.pdf---2014-09-22-11.31.59-300x296 Odwiedź na nasz facebookowy profil giełdowy: Techniczna strona giełdy

Pobierz darmowy ebook: Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowych

Zajrzyj do Strefy E-Learn – czekają tam na Ciebie materiały edukacyjne, pełne wersje szkoleń video oraz ebooki o tematyce inwestycyjnej. Wszystko za darmo.

Bezpłatne analizy spółek z GPW na zamówienie – wpisz interesującą Cię spółkę w komentarzu pod artykułem, a specjalnie dla Ciebie wykonamy jej analizę techniczną.

Los portalu Comparic zależy właśnie od Was, czytelników! Jeśli podoba Ci się to, co czytasz lub oglądasz, proszę udostępnij w formie postu na swoim koncie społecznościowym, żeby więcej ludzi mogło do nas trafić. Przyciski znajdują się pod artykułem.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here