Naga Marketsspekulant Zapiski giełdowego spekulanta to cykl poświęcony graczom, którzy dokonują krótkoterminowych transakcji na akcjach spółek z GPW. Zasady gry są proste – szukamy technicznych okazji do zagrania w taki sposób, aby potencjalny zysk był przynajmniej dwa razy większy od ponoszonego przez nas ryzyka, kierując się podstawowymi technikami Price Action.

Emperia – spółka notuje dobry okres od początku sierpnia i udanie odrabia wcześniejsze straty. Szerszy, długoterminowy trend jest nadal wzrostowy, a obecnie cena zdaje się pokonywał linię bessy. Wszystko wskazuje na wysokie prawdopodobieństwo powrotu do wzrostów po zakończeniu trwającej konsolidacji. Najbliższy, znaczący opór mamy w rejonie 70 zł i możliwe, że dość szybko cena tam dotrze.

emperia

Grajewo – w ostatnim czasie kupujący akcje tej firmy próbują wybić prawie 3 letnie maksima. Patrząc z dystansu na wykres tygodniowy widać, że takie wybicie otwierałoby sporą przestrzeń do dalszych wzrostów. Bardzo realny stałby się przynajmniej poziom okrągłych 40 zł. Pod koniec ubiegłego tygodnia notowaliśmy bardzo wysokie obroty. Stwarza to szansę, że trzecie podejście pod opór okaże się udanym. Po ewentualnym wybiciu będę szukał okazji do zagrania.

grajewo

Handluj akcjami 29 polskich spółek poprzez kontrakty CFD – sprawdź aktualną ofertę BossaFX.

Specjalnie dla naszych czytelników przygotowaliśmy darmowy eBook Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowychtokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułFamur [FMF], Airway Medix [AWM] – Gorące spółki dnia
Następny artykułPoranny przegląd rynkowy – pozytywne dane nie pomagają JPY
lukasz nowacki
Aktywny inwestor i spekulant od 2010 roku, głównie na rynkach akcyjnych i walutowych. Zwolennik prostych metod opartych o przewagę statystyczną. Autor licznych analiz, wywiadów i opracowań dla portalu Comparic.pl. Pomysłodawca i organizator odbywającego się od wielu lat konkursu Liga Traderów. Prelegent licznych konferencji dla inwestorów m.in. Ogólnopolskiej Konferencji Biznesu i Nowych Technologii NetVision, łódzkiej konferencji StratoTrade czy inicjatyw studenckich np. „Gry Giełdowej” Koła Naukowego Inwestor z Łodzi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here