Naga MarketsEko Export – w ostatnich sesjach ubiegłego tygodnia doszło do olbrzymiego ożywienia na akcjach spółki. Podczas dwóch sesji akcje spółki zdrożały o przeszło 30% przy mocno podwyższonych obrotach. Powodem nagłego zrywu notowań było największe w historii zamówienie na dostawy mikrosfer na rynek Europy Północnej. Chodzi o zamówienie na 2020 rok, które ma trafić do Szwecji, Norwegii, Finlandii i Danii. Jego całkowita wartość wyniesie 3,77 mln euro czyli ok. 16,4 mln złotych.

Wzrost zamówienia w stosunku do roku 2019 wyniesie ok. 78% i dzięki temu będzie to największe z realizowanych do tej pory zamówień w historii spółki, a dodatkowo odbiorca przekaże zaliczkę. Spoglądając na wykres, wydaje się, że kurs zmierza do głównego oporu rejonie 5,40 zł. Powodem wcześniejszych spadków są notowane straty. Obecnie jednak coraz częściej pojawiają się pozytywne informacje dotyczące kontraktów, a także prac inwestycyjnych prowadzonych w Kazachstanie. Wydaje się jednak, że do spółki przyległ nieco spekulacyjny charakter, stąd też częste duże wahania notowań.

eko export

Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny i wybierz spośród 400 różnych certyfikatów. Dowiedz się więcej na temat certyfikatów dzięki Akademii ING.

Zobacz także: T-Bull [TBL], CD Projekt [CDR] – Gorące spółki dniaConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here