Naga Marketszapiski_gieldowego_spekulanta Zapiski giełdowego spekulanta to cykl poświęcony graczom, którzy dokonują krótkoterminowych transakcji na akcjach spółek z GPW. Zasady gry są proste – szukamy technicznych okazji do zagrania w taki sposób, aby potencjalny zysk był przynajmniej dwa razy większy od ponoszonego przez nas ryzyka, kierując się podstawowymi technikami Price Action.

W ostatnim czasie zanotowaliśmy stratę na spółce Amrest oraz Intercars. Postanowiłem odwołać zlecenie kupna spółki Sanok, gdyż minęło już trochę czasu a nie zostało ono aktywowane. Portfel znajduje się na niewielkim minusie i nie pozostaje nic więcej jak spróbować powalczyć do końca roku o lepszy wynik. W grze pozostają aktywne już Kernel oraz Ciech, a dzisiaj dokładamy kolejne zlecenie.

Echo – spółka silnie zyskała na wartości od końca lutego. Ostatnio miała miejsce jednak korekta oraz silny impuls popytowy na początku października. W minionym tygodniu znowu mieliśmy korektę przy niskich obrotach. Cena cofnęła się do poziomu dwóch wcześniejszych wierzchołków i tam pojawiła się niewielka reakcja. Wydaje się, że można zagrać pod scenariusz zakładający „dokończenie” wspomnianego impulsu czyli powrót do wzrostów ze SL poniżej dołka z ubiegłego czwartku.
Kupno: 4,66 zł   SL: 4,48 zł   TP: 5,20 zł  – RR 1:3

echo

Handluj akcjami 29 polskich spółek poprzez kontrakty CFD – sprawdź aktualną ofertę BossaFX.

Specjalnie dla naszych czytelników przygotowaliśmy darmowy eBook Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowychtokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułMex Polska [MEX], Trakcja [TRK] – Gorące spółki dnia
Następny artykułJR Holding [JRH] – Analiza na zamówienie
lukasz nowacki
Aktywny inwestor i spekulant od 2010 roku, głównie na rynkach akcyjnych i walutowych. Zwolennik prostych metod opartych o przewagę statystyczną. Autor licznych analiz, wywiadów i opracowań dla portalu Comparic.pl. Pomysłodawca i organizator odbywającego się od wielu lat konkursu Liga Traderów. Prelegent licznych konferencji dla inwestorów m.in. Ogólnopolskiej Konferencji Biznesu i Nowych Technologii NetVision, łódzkiej konferencji StratoTrade czy inicjatyw studenckich np. „Gry Giełdowej” Koła Naukowego Inwestor z Łodzi.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here