Naga MarketsEcho Investment – wczoraj udostępniona dla szerokiej publiczności została najnowsza rekomendacja dla spółki autorstwa analityków Erste Securities. Raport datowany na 21 czerwca, zawiera zalecenie akumulacji akcji. Cenę docelową ustalono na poziomie 4,89 zł. Analitycy prognozują stabilne wyniki w najbliższych latach. Zysk netto spółki ma wynieść 306,8 mln zł w 2019 r., 220,6 mln zł w 2020 r. oraz 222,8 mln zł w 2021 r., a także spodziewają się, że spółka będzie dzielić się zyskami ze swoimi akcjonariuszami i pod tym względem nie powinny pojawić się przeszkody do kontynuowania wypłat ponadprzeciętnych dywidend. Stopa za zeszły rok wyniosła 12% i jest to normą dla spółki w ostatnich latach.


Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V.

Ostatnie wyniki okresowe za maj także wyglądają optymistycznie. W sumie od początku roku sprzedaż wzrosła do 520 lokali, wobec 490 przed rokiem, a przychody w pierwszym kwartale były wyższe niż rok temu o ponad 5 mln zł. Spółka prognozuje, że jej celem na ten rok jest koncentracja na marżach, tak aby zysk netto przynajmniej utrzymał się na dotychczasowym poziomie. Na wykresie mamy szerszą tendencją spadkową i ostatnia zwyżka odbiła się od krawędzi kanału. Jeżeli cena powróciłaby do wzrostów, to wybicie krawędzi mogłoby zostać uznane jako sygnał zmiany trendu w szerszy rozumieniu.

echo
źródło xStation 5

Zobacz także: Braster [BRA], Śnieżka [SKA] – Gorące spółki dnia 20.05.2019tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here