Naga MarketsDino Polska – po zakończeniu sesji z ubiegłego czwartku, spółka opublikowała raport z wynikami za trzeci kwartał bieżącego roku. Wyniki okazały się być bardzo mocne co nie jest w tym przypadku zaskoczeniem a raczej normą, natomiast prognozy analityków były jeszcze wyższe. Spółka miała 109,45 mln zł zysku netto wobec 82,28 mln zł zysku rok wcześniej, a więc więcej o około 33%. Zysk operacyjny wyniósł 150,39 mln zł wobec 113,02 mln zł zysku rok wcześniej. Wynik EBITDA zwiększył się o 36% do 192,5 mln zł. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 2,02 mld zł wobec 1,54 mld zł rok wcześniej.

Sumując wyniki od początku roku, mamy około 281,9 mln zł zysku netto w porównaniu z 208,73 mln zł zysku rok wcześniej, przy przychodach ze sprzedaży w wysokości 5,52 mld zł w porównaniu z 4,22 mld zł rok wcześniej. W samym tylko trzecim kwartale uruchomiono 57 nowych sklepów czyli o 24% więcej niż przed rokiem. Od stycznia ilość nowych placówek to 138 sklepów w stosunku do 120 w analogicznym okresie ubiegłego roku. W sumie firma posiada już 1113 marketów. Na wykresie mieliśmy dawno nie widzianą masakrę w postaci 10% spadków. Świadczy to o dużej skali wykupienia rynku i potrzebie głębszej korekty, gdyż dane w żaden sposób nie sugerują takiego zachowania ceny.

dino

Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny i wybierz spośród 400 różnych certyfikatów. Dowiedz się więcej na temat certyfikatów dzięki Akademii ING.

Zobacz także: T-Bull [TBL], CD Projekt [CDR] – Gorące spółki dniatokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here