Naga MarketsDino – spółka zaliczyła słabsza końcówkę roku, mimo że od połowy listopada trwała solidna zwyżka. Popyt nie był w stanie w warunkach świątecznych przełamać trwale poziomu szczytu z końca września oraz okolic 100 zł. Generalnie jednak, ostatnia fala wzrostowa wygląda optymistycznie i jej zakończenie na koniec roku, wcale nie musi oznaczać końca próby powrotu do głównego trendu wzrostowego. Szersze spojrzenie na wykres wskazuje na potencjalną formację odwróconej głowy z ramionami.


Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V.

Jeżeli więc cena po krótkiej korekcie, znowu powróci w rejon 100 zł, szansa na realizację formacji wzrosną. Podczas ostatniej sesji roku, spółka podała, że złożyła do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów wniosek ws. nabycia części mienia Domex-Kuśnierek. Transakcja miałaby dotyczyć 13 średnio-powierzchniowych supermarketów. Informacja nie wywołała większej reakcji. Szerszy trend, mimo trwających spadków, nadal pozostaje wzrostowy, a spółka z kwartału na kwartał poprawia swoje wyniki. W ubiegłym roku najlepszy pod względem przychodów i zysku netto był czwarty kwartał. Jeżeli sytuacja się powtórzy, publikacja najbliższego raportu mogłaby pomóc w powrocie spółki do głównego trendu.

dino
źródło xStation 5

Zobacz także: Prognozy redakcji Comparic.pl na rok 2019 – GPWtokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here