Naga MarketsDino Polska – spółka dotychczas zanotowała około 25% przecenę na obecnej panice. Jest to relatywnie niewiele, biorąc pod uwagę to co działo się na szerokim rynku oraz np. porównują c spadki z korektą z 2018 roku, kiedy przecena sięgnęła 33%. Na razie więc sytuacja wygląda względnie dobrze. Patrząc na wykres tygodniowy mamy tylko naruszone najbliższe możliwe wsparcie. Nadal można mówić o trendzie wzrostowym. Warto się także zastanowić czy epidemia rzeczywiście spółce szkodzi, skoro już widać zwiększoną sprzedaż, a mało realne jest aby sklepy z żywnością mogłyby być zamknięte.

W piątek spółka pokazała wyniki, które przewyższyły oczekiwania analityków. Zysk netto w 2019 roku sięgnął 410,91 mln zł i był o ponad 103 mln zł wyższy niż rok wcześniej. Zysk operacyjny wyniósł 561,91 mln zł wobec 429 mln zł zysku rok wcześniej. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 7 646,55 mln zł w 2019 r. wobec 5 838,53 mln zł rok wcześniej. Spółka cały czas rośnie, w zeszłym roku liczba sklepów wzrosła o 25%. Wydaje się, że ostatnia korekta była jak najbardziej potrzebna, nadal bowiem spółka ma bardzo wysokie wskaźniki np. cena do zysku. Rynek jednak wycenia przyszłość czyli dalszy wzrost skali biznesu. Możliwe, że jest to jedna ze spółek, u których przecena rodzi ciekawe okazje transakcyjne. Skoro firma relatywnie dobrze radzi sobie w czasie paniki, to zapewne silniej odbije, gdy sytuacja się uspokoi.

dino

Certyfikaty ING Turbo to notowane na GPW strukturyzowane produkty inwestycyjne, dzięki którym możesz korzystać ze wzrostów lub spadków cen akcji, indeksów, surowców, obligacji oraz kursów walut. Sprawdź materiały edukacyjne i dowiedz się jak inwestować w ING Turbo

Zobacz także: T-Bull [TBL], CD Projekt [CDR] – Gorące spółki dniaConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here