Naga Marketsspekulant Zapiski giełdowego spekulanta to cykl poświęcony graczom, którzy dokonują krótkoterminowych transakcji na akcjach spółek z GPW. Zasady gry są proste – szukamy technicznych okazji do zagrania w taki sposób, aby potencjalny zysk był przynajmniej dwa razy większy od ponoszonego przez nas ryzyka, kierując się podstawowymi technikami Price Action.

W kończącym się tygodniu dokonaliśmy zakupu spółki PKO BP, która uratowała linię obrony o 1 grosz, a następnie zaczęła dynamicznie wzrastać dając spore szanse na pozytywne zakończenie tej transakcji. Drugie zlecenie dotyczyło kupna spółki Emperia. Niestety odrobinę zabrakło do jego aktywacji. Na razie nie odwołuję zlecenia, choć jeżeli dzisiaj będziemy mieć kolejny dzień wzrostów, będę zmuszony to zrobić. Po za tym utrzymujemy 3 aktywne pozycje z sierpnia. Są to: Budimex, Amrest oraz Amica. Wszystkie trzy zachowują się dość średnio, żeby nie powiedzieć słabo ale jak każdej inwestycji, także tym należy dać czas i szansę na dobre zakończenie. Stan portfela to +31 zarobionych jednostek kapitału.

portfel

Linki do analiz dokonanych transakcji: PEKAO, Kernel, TVN, BZ WBK, LPP, PKN Orlen, TVN, PGE, Integer, LPP, Forte, Synthos, PKN Orlen, PKP Cargo, PKO BP, TVN, Budimex, CD Projekt, Forte, TVN, Mbank, Neuca, Sanok, Eurocash, PGE, KGHM, PGE, Sanok, Hawe, PKO BP, Ciech, KGHM, Boryszew, CCC, Hawe, Grupa Kęty, Lotos, Budimex, Wawel, KGHM, CD Projekt, Wawel, Eurocash, Alior, Lotos, Lotos, Kernel, Ciech, Budimex, Neuca, Amrest, Amica, PKO BP, Emperia

Cyfrowy Polsat – w końcu zaczyna być widoczne ożywienie na tych akcjach. Wczoraj doszło do wybicia linii trendu spadkowego i aktualnie cena oscyluje w granicach oporu 23 zł. Czekamy na jego wybicie. Gdyby pojawił się pozytywny sygnał, zdecydowałbym się na kupno z celem w rejonie górnej krawędzi kanału czyli 24,50 zł lub nawet przy 26 zł czyli kluczowym oporze, gdyby dynamika wzrostów była bardzo wysoka. O pewnych pozytywach wspominałem ostatnio w analizie z 31 sierpnia.

polsat

Tauron – ciekawa sytuacja, od kilkunastu dni trwa pewne ożywienie czego efektem są długie dolne cienie świec na wysokich interwałach czasowych. Być może czas na przynajmniej większą korektę wzrostową na wykresie dziennym. Aby do tego doszło musi zostać wybita linia trendu spadkowego oraz poziom ostatniego szczytu tego trendu (opór 3,55-3,57 zł). Tak się składa, że oba te elementy mogą zostać wybite jednocześnie co będzie czytelny sygnałem poprawy sytuacji. Czekamy na to, gdyż kolejnym celem kupujących stałby się wtedy poziom 3,88 zł, a więc kolejny szczyt.

tauron

Pełen opis zastosowanej strategii przeczytasz tutaj: STRATEGIA

Statystki trafności oraz aktualne wyniki prowadzonego portfela sprawdzisz tutaj: SKUTECZNOŚĆ

banner_z_kartami


Narzedzia-analizy-technicznej-spolek-gieldowych.pdf---2014-09-22-11.31.59-300x296 Odwiedź nasz facebookowy profil giełdowy: Zyskowna strona giełdy

Pobierz darmowy ebook: Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowych

Zajrzyj do Strefy E-Learn – czekają tam na Ciebie materiały edukacyjne, pełne wersje szkoleń video oraz ebooki o tematyce inwestycyjnej. Wszystko za darmo.

Bezpłatne analizy spółek z GPW na zamówienie – wpisz interesującą Cię spółkę w komentarzu pod artykułem, a specjalnie dla Ciebie wykonamy jej analizę techniczną.

Los portalu Comparic zależy właśnie od Was, czytelników! Jeśli podoba Ci się to, co czytasz lub oglądasz, proszę udostępnij w formie postu na swoim koncie społecznościowym, żeby więcej ludzi mogło do nas trafić. Przyciski znajdują się pod artykułem.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

2 KOMENTARZE

  1. Tak, bo po złożeniu zlecenia rynek otworzył niżej niż pierwotny SL, dlatego został on przesunięty pod minimum świecy z następnego dnia. Ceny wejścia nie zmieniałem, ani RR – to zostaje po staremu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here