Naga Marketsspekulant Zapiski giełdowego spekulanta to cykl poświęcony graczom, którzy dokonują krótkoterminowych transakcji na akcjach spółek z GPW. Zasady gry są proste – szukamy technicznych okazji do zagrania w taki sposób, aby potencjalny zysk był przynajmniej dwa razy większy od ponoszonego przez nas ryzyka, kierując się podstawowymi technikami Price Action.

  • Pełen opis zastosowanej strategii przeczytasz tutaj: STRATEGIA
  • Statystki trafności oraz aktualne wyniki prowadzonego portfela sprawdzisz tutaj: SKUTECZNOŚĆ

Cyfrowy Polsat – mocne wzrosty w dniu wczorajszym doprowadziły do wybicia kluczowego oporu w rejonie 24 zł. Dynamika trwającego już ponad miesiąc odbicia wskazuje, że możemy mieć do czynienia z poważniejszym ruchem, a nie tylko korektą wcześniejszych spadków. Wydaje mi się, że można zakładać wzrost do 26 zł. Do otwarcia pozycji potrzebujemy już tylko sygnału świecowego. O takim scenariuszu pisałem 29 września.

polsat

[pullquote]Zacznij inwestować razem z giełdowym spekulantem[/pullquote]

PKN Orlen – od kilku dni można dostrzec zahamowanie spadków i powolną poprawę. Ciekawym sygnałem jest łączona świeca z ostatnich 8 dni. Byłby to klasyczny pin bar, broniący wsparcia 65-66 zł. Okres ten to także tzw. formacja spodka czyli powolne kończenie korekty i przypomina podobną sytuację z połowy czerwca. Wolumen także wygląda dobrze (rośnie w czasie „wychodzenia” z dołka). Teraz jesteśmy jednak po mocnych spadkach i nie wiadomo czy to już koniec korekty. Pierwszy opór może pojawić się już przy 70 zł. Na razie więc wstrzymamy się od złożenia zlecenia, aby zobaczyć chociaż czy poniedziałkowa, mocna sesja nie była jakimś fałszywym sygnałem.

pkn orlen

Specjalnie dla naszych czytelników przygotowaliśmy darmowy eBook Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowychtokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułGraj na koncie demo i wygraj iPada Mini – wystarczy 1 transakcja
Następny artykułPoranny komentarz makro – wtorek, 6 października
lukasz nowacki
Aktywny inwestor i spekulant od 2010 roku, głównie na rynkach akcyjnych i walutowych. Zwolennik prostych metod opartych o przewagę statystyczną. Autor licznych analiz, wywiadów i opracowań dla portalu Comparic.pl. Pomysłodawca i organizator odbywającego się od wielu lat konkursu Liga Traderów. Prelegent licznych konferencji dla inwestorów m.in. Ogólnopolskiej Konferencji Biznesu i Nowych Technologii NetVision, łódzkiej konferencji StratoTrade czy inicjatyw studenckich np. „Gry Giełdowej” Koła Naukowego Inwestor z Łodzi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here