Naga Marketszapiski_gieldowego_spekulanta Zapiski giełdowego spekulanta to cykl poświęcony graczom, którzy dokonują krótkoterminowych transakcji na akcjach spółek z GPW. Zasady gry są proste – szukamy technicznych okazji do zagrania w taki sposób, aby potencjalny zysk był przynajmniej dwa razy większy od ponoszonego przez nas ryzyka, kierując się podstawowymi technikami Price Action.

Przyłącz się do dyskusji na największej polskojęzycznej grupie poświęconej GPW na Facebooku – Zyskowna strona giełdy.

Cyfrowy Polsat – na tle tracących spółek z WIG20, medialna spółka wygląda bardzo mocno. Wczoraj miało miejsce cofnięcie ceny na wsparcie łączące wcześniejsze szczyty. Szybkie podjęcie inicjatywy przez kupujących wskazuje na możliwość dalszych wzrostów. Najbliższym celem jest szczyt z 2014 roku czyli okolice 28 zł.

PKN Orlen – wczoraj miała miejsce pierwsza udana sesja w tym tygodniu. Wzrosty sięgnęły 3,1% przy całkiem niezłych obrotach. Dzięki temu na poziomie lokalnego wsparcia pojawiła się formacja przenikania hossy. Wskazuje to na możliwość podjęcia walki w obronie wsparcia i wyprowadzenie kontry podczas dzisiejszej sesji co pozwoliłoby utworzyć długi dolny cień na wykresie tygodniowym.

Specjalnie dla naszych czytelników przygotowaliśmy darmowy eBook Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowychtokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułAdmiral Markets zmienia warunki handlowe dla CZK
Następny artykułCredit Suisse: Przygotujcie się na liczne cięcia stóp RBA
lukasz nowacki
Aktywny inwestor i spekulant od 2010 roku, głównie na rynkach akcyjnych i walutowych. Zwolennik prostych metod opartych o przewagę statystyczną. Autor licznych analiz, wywiadów i opracowań dla portalu Comparic.pl. Pomysłodawca i organizator odbywającego się od wielu lat konkursu Liga Traderów. Prelegent licznych konferencji dla inwestorów m.in. Ogólnopolskiej Konferencji Biznesu i Nowych Technologii NetVision, łódzkiej konferencji StratoTrade czy inicjatyw studenckich np. „Gry Giełdowej” Koła Naukowego Inwestor z Łodzi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here