Naga Marketsspekulant Zapiski giełdowego spekulanta to cykl poświęcony graczom, którzy dokonują krótkoterminowych transakcji na akcjach spółek z GPW. Zasady gry są proste – szukamy technicznych okazji do zagrania w taki sposób, aby potencjalny zysk był przynajmniej dwa razy większy od ponoszonego przez nas ryzyka, kierując się podstawowymi technikami Price Action.

  • Pełen opis zastosowanej strategii przeczytasz tutaj: STRATEGIA
  • Statystki trafności oraz aktualne wyniki prowadzonego portfela sprawdzisz tutaj: SKUTECZNOŚĆ

Po piątkowej sesji zmuszony byłem odwołać zlecenie kupna spółki GTC. Zlecenie nie zostało aktywowane, a cena odskoczyła nawet ponad poziom planowanej realizacji zysku. Nadal więc pozostajemy z pozycją na spółce Amica, a dzisiaj dorzucimy kolejne dwa zlecenia…[pullquote]Wypróbuj podobny sposób gry na polskich akcjach, dzięki ofercie brokera HFT[/pullquote]

Cyfrowy Polsat – od końca sierpnia trwa dynamiczne odbicie, w którym siła popytu rzeczywiście jest widoczna. Ostatnim osiągnięciem było wybicie poziomu oporu przy 24 zł. W praktyce otwiera to drogę do okolic 26 zł. Taki scenariusz opisywałem 29 września. Aktualnie jesteśmy już po niewielkiej korekcie, w której nastąpił re-test tego poziomu. Sygnałem do kupna jest duża świeca pin bar testująca wsparcie. Ciekawie wygląda także szersze spojrzenie, które można zobaczyć np. tutaj. Z bardziej odległej perspektywy widać, że mamy do czynienia z trendem wzrostowym, który powoli zaczyna dawać o sobie znać po długim okresie korekcyjnym. Nasz cel jest jednak krótkoterminowy i na tym się skupiamy.
Kupno: 24,25 zł   SL: 23,73 zł   TP: 25,81 zł  –  RR 1:3

polsat

PKN Orlen – w piątek pojawił się klasyczny pin bar wsparty bardzo wysokimi obrotami. Ma on miejsce na poziomie wsparcia okolic 63 zł. Jak widać na wykresie, 7 maja miała miejsce podobna sytuacja jeżeli chodzi o świecę, choć wtedy trend był wyraźnie wzrostowy. Obecnie mamy do czynienia ze spadkami i nadal ciężko stwierdzić czy są one tylko większą korektą głównego trendu czy jednak są już nowym trendem spadkowym. Póki co trzymam się wariantu optymistycznego i zakładam przynajmniej niewielkie odbicie.
Kupno: 64,00 zł   SL: 62,50 zł   TP: 68,50 zł  –  RR 1:3

orlen

Specjalnie dla naszych czytelników przygotowaliśmy darmowy eBook Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowychtokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułAnaliza Ichimoku EURUSD, AUDUSD, złota 12 październik 2015
Następny artykułPoranny komentarz makro 12.10 – Ameryka i Kanada odpoczywają
lukasz nowacki
Aktywny inwestor i spekulant od 2010 roku, głównie na rynkach akcyjnych i walutowych. Zwolennik prostych metod opartych o przewagę statystyczną. Autor licznych analiz, wywiadów i opracowań dla portalu Comparic.pl. Pomysłodawca i organizator odbywającego się od wielu lat konkursu Liga Traderów. Prelegent licznych konferencji dla inwestorów m.in. Ogólnopolskiej Konferencji Biznesu i Nowych Technologii NetVision, łódzkiej konferencji StratoTrade czy inicjatyw studenckich np. „Gry Giełdowej” Koła Naukowego Inwestor z Łodzi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here