Naga Marketsspekulant Zapiski giełdowego spekulanta to cykl poświęcony graczom, którzy dokonują krótkoterminowych transakcji na akcjach spółek z GPW. Zasady gry są proste – szukamy technicznych okazji do zagrania w taki sposób, aby potencjalny zysk był przynajmniej dwa razy większy od ponoszonego przez nas ryzyka, kierując się podstawowymi technikami Price Action.

Cyfrowy Polsat – w ostatnim czasie jesteśmy świadkami dynamicznych wzrostów. Impuls popytowy rozpoczęty 17 marca pokazał dużą siłę kupujących, a następnie nastała korekta przy malejących obrotach. Mamy więc cofnięcie do wsparcia w rejonie 23,85 zł czyli także na poprzedni szczyt. W piątek pojawił się pin bar, który może zwiastować zakończenie korekty. Patrząc szerzej mamy do czynienia z kanałem spadkowym (od października 2014 roku), ponadto wykres bywa czasami mocno szarpany, stąd dość bliski cel jakim jest 25 zł.
Kupno: 24,00 zł   SL: 23,75 zł   TP: 25,00 zł  –  RR 1:4

polsat

Enea – w połowie marca doszło do dynamicznego wybicia oporu okolic 11,70 zł podpartego wysokimi obrotami. Po kilku dniach korekty, cena wraca do tego poziomu, tworząc w piątek świecę pin bar w strefie wsparcia. Jeżeli ruch wzrostowy zapoczątkowany wraz z nowym rokiem, ma być kontynuowany to wydaje się to dobre miejsce na kolejny impuls popytowy. Spróbujemy więc dokonać krótkoterminowego zagrania.
Kupno: 11,73 zł   SL: 11,59 zł   TP: 12,29 zł  –  RR 1:4

enea

Wypróbuj podobny sposób gry na polskich akcjach, dzięki ofercie brokera HFT

Specjalnie dla naszych czytelników przygotowaliśmy darmowy eBook Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowychtokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułK2 Internet [K2I], Wielton [WLT] – Gorące spółki dnia
Następny artykułPoranny komentarz makro – czekając na decyzję RBA
lukasz nowacki
Aktywny inwestor i spekulant od 2010 roku, głównie na rynkach akcyjnych i walutowych. Zwolennik prostych metod opartych o przewagę statystyczną. Autor licznych analiz, wywiadów i opracowań dla portalu Comparic.pl. Pomysłodawca i organizator odbywającego się od wielu lat konkursu Liga Traderów. Prelegent licznych konferencji dla inwestorów m.in. Ogólnopolskiej Konferencji Biznesu i Nowych Technologii NetVision, łódzkiej konferencji StratoTrade czy inicjatyw studenckich np. „Gry Giełdowej” Koła Naukowego Inwestor z Łodzi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here