Naga Markets


Cyfrowy Polsat – spółka zaliczyła bardzo mocny tydzień oraz piątkową sesję. W sumie w całym tygodniu akcje drożały o blisko 10% przy całkiem dobrych obrotach. W piątek większościowy akcjonariusz Zygmunt Solorz poinformowała o tym, że skierował do zarządu pismo, zawierające postulat rozważenia zmiany polityki dywidendowej. Propozycja zakłada, że spółka przez najbliższe trzy lata wypłaci w sumie co najmniej 1,8 mld zł, co dawałoby około 0,93 zł na akcję. Zdaniem Solorz propozycja jest kompromisem między oddłużaniem spółki a zapewnieniem wynagrodzenia dla akcjonariuszy. Z komunikatu wynika, że zarząd rozpatrzy propozycję do marca bieżącego roku.


Inwestuj w akcje na GPW z prowizją 0,2% min. 2,99 PLN oraz w akcje zagraniczne z prowizją 0,12% min. 4,99 USD/EUR. Sprawdź konto demo oraz konto rzeczywiste w XTB.

Wydaje się, że jest to pozytywna informacja, gdyż mimo, że dywidenda nie jest rekordowo wysoka to jednak akcjonariusze mieliby ją zapewnioną na najbliższe lata, tym bardziej, że np. w ubiegłym roku spółka wcale nie dokonała podziału zysku między akcjonariuszy. Na wykresie mamy mocne wybicie z kanału spadkowego, który istniał od połowy 2017 roku. Najbliższym celem, mimo korekt, powinien być szczyt z maja ubiegłego roku, a w dłuższym okresie historyczne maksima w okolicach 28 zł.

polsat
źródło xStation 5

Zobacz także: Libet [LBT], British Automotive Holding [BAH] – Gorące spółki dnia 7.02.2019tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here