Naga MarketsCiech – wczoraj światło dzienne ujrzała najnowsza rekomendacja wydana 13 lutego. Analitycy DM mBanku wycenili spółkę na poziomie 47,46 zł i podtrzymali zalecenie kupna akcji. “Wyższe kontraktowe ceny sprzedaży sody w Europie (zakładamy +4% na rynku i +6% rdr r w Grupie Ciech) przekładają się na około 88 mln zł dodatkowych przychodów ze sprzedaży w 2020 roku” – podano w raporcie. Zdaniem anality’ków, spadki cen węgla koksującego i gazu ziemnego powinny zrekompensować wyższe koszty nabycia węgla energetycznego.

Zakładają oni niższe koszty surowcowe w 2020 roku o około 19 mln zł. “W średnim terminie cenom sody w naszym regionie sprzyja wzrost produkcji szkła płaskiego (+39% rdr w Polsce w 2019 roku) oraz korzystne postrzeganie przez konsumentów pro środowiskowej natury szklanych opakowań (względem plastiku)” – podano w raporcie. Na razie spółka ma problem z wybicie strefy oporu 40-41 zł. Jeżeli do wybicia dojdzie, pojawi się szansa aby wypełnić wycenę z rekomendacji.

ciech

Invest Cuffs 2020: zarezerwuj miejsce dla siebie na największym kongresie inwestycyjnym w naszej części Europy

Certyfikaty ING Turbo to notowane na GPW strukturyzowane produkty inwestycyjne, dzięki którym możesz korzystać ze wzrostów lub spadków cen akcji, indeksów, surowców, obligacji oraz kursów walut. Sprawdź materiały edukacyjne i dowiedz się jak inwestować w ING Turbo

Zobacz także: T-Bull [TBL], CD Projekt [CDR] – Gorące spółki dniaConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here