Naga Marketsspekulant Zapiski giełdowego spekulanta to cykl poświęcony graczom, którzy dokonują krótkoterminowych transakcji na akcjach spółek z GPW. Zasady gry są proste – szukamy technicznych okazji do zagrania w taki sposób, aby potencjalny zysk był przynajmniej dwa razy większy od ponoszonego przez nas ryzyka, kierując się podstawowymi technikami Price Action.

Ciech – po kilkutygodniowej i dość łagodnej korekcie spółka może powracać do głównego trendu wzrostowego. Objawami świadczącymi o możliwym końcu korekty są dwie ostatnie sesje, którym towarzyszyły bardzo wysokie obroty. Zwłaszcza sesja wczorajsza, podczas której powstał piękny pin bar na lokalnym wsparciu, naruszając odrobinę poziom poprzedniego dołka. Mamy zatem czytelny sygnał kupna powstały na podwyższonym obrocie, na poziomie wsparcia i w trendzie wzrostowym. Gramy na powrót ceny na poziom poprzedniego szczytu licząc na zysk trzykrotnie wyższy od podejmowanego ryzyka.
Kupno: 55,33 zł   SL: 53,80 zł   TP: 59,92 zł  –  RR 1:3

ciech

KGHM – wczoraj został wybity SL z transakcji z dnia 13 maja. Dokonując wtedy transakcji muszę przyznać, że popełniłem błąd, który dostrzegam dopiero po odnotowaniu straty. Zbytnio zachwyciłem się powstałym wtedy pin barem na wyższych obrotach, a tak naprawdę świeca ta powstała w powietrzu, nie na żadnym poziomie wsparcia. Wczorajsza świeca także jest pin barem, pokazującym odkupywanie porannych spadków, znajduje się ona jednak na kluczowym poziomie wsparcia w kilkumiesięcznym trendzie wzrostowym. Myślę, że można spróbować dokonać transakcji oczekując powrotu kursu na poziom poprzedniego wierzchołka.
Kupno: 119,98 zł   SL: 117,59 zł   TP: 127,15 zł  –  RR 1:3

kghm

Pełen opis zastosowanej strategii przeczytasz tutaj: STRATEGIA


Narzedzia-analizy-technicznej-spolek-gieldowych.pdf---2014-09-22-11.31.59-300x296 Odwiedź na nasz facebookowy profil giełdowy: Techniczna strona giełdy

Pobierz darmowy ebook: Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowych

Zajrzyj do Strefy E-Learn – czekają tam na Ciebie materiały edukacyjne, pełne wersje szkoleń video oraz ebooki o tematyce inwestycyjnej. Wszystko za darmo.

Bezpłatne analizy spółek z GPW na zamówienie – wpisz interesującą Cię spółkę w komentarzu pod artykułem, a specjalnie dla Ciebie wykonamy jej analizę techniczną.

Los portalu Comparic zależy właśnie od Was, czytelników! Jeśli podoba Ci się to, co czytasz lub oglądasz, proszę udostępnij w formie postu na swoim koncie społecznościowym, żeby więcej ludzi mogło do nas trafić. Przyciski znajdują się pod artykułem.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here