Naga Marketsspekulant Zapiski giełdowego spekulanta to cykl poświęcony graczom, którzy dokonują krótkoterminowych transakcji na akcjach spółek z GPW. Zasady gry są proste – szukamy technicznych okazji do zagrania w taki sposób, aby potencjalny zysk był przynajmniej dwa razy większy od ponoszonego przez nas ryzyka, kierując się podstawowymi technikami Price Action.

  • Pełen opis zastosowanej strategii przeczytasz tutaj: STRATEGIA
  • Statystki trafności oraz aktualne wyniki prowadzonego portfela sprawdzisz tutaj: SKUTECZNOŚĆ

Ciech – na rynku dalszy ciąg spadków i prawdopodobnie nie dokonamy już żadnej transakcji w tym roku. Po dużej wyprzedaży, być może przyjdzie jakieś ożywienie w styczniu, przynajmniej korekcyjne. Warto przyglądać się spółkom takim jak Ciech, które na przekór ciągle rosną, a spadki mogą być tu traktowane jako okazja do tańszych zakupów. Na wykresie mamy fragment wieloletniego trendu wzrostowego. Linia obejmuje okres od początku roku. Kurs spada od kilku tygodniu i niebawem dojdzie do testu linii trendu oraz wsparcia w postaci poprzedniego dołka. Wydaje się, że okolice 75 zł wyglądają ciekawie, pod warunkiem, że pojawi się tam mocny sygnał kupna.

ciech

Kernel – cena znajduje się przy rocznej linii trendu wzrostowego, która trzy razy była bardzo dokładnie respektowana. Na razie po dużej korekcie, nie ma sygnałów do odwrotu od spadków. Ostatnio mamy dość wysokie obroty, więc być może coś się szykuje. Albo wybicie w dół i zakończenie trendu albo też koleje odbicie w górę. Wygląda na to, że jeżeli nie teraz to kolejna szansa może pojawić się dopiero w rejonie 35 zł.
kernel

Wypróbuj podobny sposób gry na polskich akcjach, dzięki ofercie brokera HFT

Specjalnie dla naszych czytelników przygotowaliśmy darmowy eBook Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowychtokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here