Naga Markets
CDRL – spółka pochwaliła się wczoraj wynikami uzyskanymi w listopadzie. Trzeba przyznać, że jest się czym chwalić, gdyż przychody ze sprzedaży wyniosły 13,1 mln zł w polskiej sieci detalicznej oraz 2,3 mln zł w kanale internetowym. Oznacza to wzrost w porównaniu z ubiegłym rokiem o odpowiednio 15% i 41%. W sumie przychody od stycznia przekraczają już poziom 155 mln zł. Jeszcze lepiej wygląda kwestia zysku netto. Ten po trzech kwartałach wynosi 14,1 mln zł co oznacza, że jest dwa razy wyższy niż przed rokiem.


Inwestuj w akcje na GPW z prowizją 0,2% min. 2,99 PLN oraz w akcje zagraniczne z prowizją 0,12% min. 4,99 USD/EUR. Sprawdź konto demo oraz konto rzeczywiste w XTB.

Przychody spółki są wyższe o niemal 10%, a wynik w ujęciu EBITDA o blisko 16%. Co ciekawe, rośnie także marża na sprzedaży, która powiększyła się o niemal 4%. Warto mieć na uwadze także prowadzone przejęcia, ostatnio głównie na Białorusi i perspektywy wejścia na rynek rosyjski. Ostatnie dwa lata przynosiły największe zyski w czwartych kwartałach. Możliwe, ze w tym roku będzie podobnie i być może pod to gra rynek. Na wykresie cena pokonała opór w okolicach 25-26 zł. Wydaje się więc, że mamy otwartą drogę na maksima z początku roku.

cdrl

Zobacz także: Wojas [WOJ], Polnord [PND] – Gorące spółki dnia 6.12.2018tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here