Naga MarketsCDRL – spółka przedstawiła ostatnio szereg nowych informacji, po których doszło do pobicia notowań. Na wykresie tygodniowym widoczna jest świeca wzrostowa, która jeżeli się utrzyma do piątku, może być początkiem odrabiania strat. Parząc na wykres, widać że typowa jest tutaj naprzemienna sekwencja dużych ruchów wzrostowych i spadkowych. Obecnie jesteśmy przy czytelnym wsparciu oraz po potężnej fali wyprzedaży, możliwe zatem, że zaczyna się okres wzrostowy. Wczoraj spółka informowała o swoich planach dywidendowych. Z zysku za 2019 roku firma chce przeznaczyć podobną kwotę na dywidendy czyli około 30% zysku.

Miałoby to dać około 1 zł na akcję. Warto dodać, że spółka regularnie dzieli się zyskiem od 2014 roku. Kluczowe dla inwestorów może być jednak to, że prezes przyznał iż nie wyklucza, że w kolejnych latach, od wyników za 2021 rok, wysokość dywidendy będzie znacznie wyższa niż obecnie. Ponadto spółka zdradziła, że planuje otwierać kolejne sklepy poza granicami kraju. Do końca roku chce otworzyć nowe sklepy w Rosji, Armenii i Finlandii. Szczególnie rynek rosyjski wydaje się być bardzo perspektywiczny. Wszystko to powinno przekładać się na dalszy wzrost wielości przychodów spółki.

cdrl

Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny i wybierz spośród 400 różnych certyfikatów. Dowiedz się więcej na temat certyfikatów dzięki Akademii ING.

Zobacz także: T-Bull [TBL], CD Projekt [CDR] – Gorące spółki dniatokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułAnaliza dla początkujących: GBP/AUD – w nowym trendzie wzrostowym
Następny artykułTecraCoin sprzedaje tokeny
lukasz nowacki
Aktywny inwestor i spekulant od 2010 roku, głównie na rynkach akcyjnych i walutowych. Zwolennik prostych metod opartych o przewagę statystyczną. Autor licznych analiz, wywiadów i opracowań dla portalu Comparic.pl. Pomysłodawca i organizator odbywającego się od wielu lat konkursu Liga Traderów. Prelegent licznych konferencji dla inwestorów m.in. Ogólnopolskiej Konferencji Biznesu i Nowych Technologii NetVision, łódzkiej konferencji StratoTrade czy inicjatyw studenckich np. „Gry Giełdowej” Koła Naukowego Inwestor z Łodzi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here