Naga MarketsCD Projekt – sesja z ubiegłego piątku była najciekawszą od bardzo dawna. Spółka poinformowała o przełożeniu daty premiery gry „Cyberpunk 2077” z 16 kwietnia na 17 września 2020 roku. Powodem ma być potrzeba zapewnienia dodatkowego czasu na prace związane z testowaniem gry, usunięciem usterek i nadaniem jej ostatecznego szlifu. Zdaniem spółki, gra już jest ukończona i można przejść ją w całości, jednak wymaga jeszcze dopracowania szczegółów. Podobne tłumaczenie czyli stawianie na jakość, mieliśmy kilka lat temu, kiedy dwukrotnie przełożono datę premiery Wiedźmin 3.

Chwilowe spadki szybko zostały odrobione, a spółka kontynuowała rajd wzrostowy. Biorąc pod uwagę historie innych producentów notowanych na warszawskim parkiecie, którzy potrafili wydać niedopracowane gry z błędami, takie postępowanie jest uzasadnione. Słaba premiera robi bardzo zły marketing i praktycznie niweczy szanse na dobry wynik sprzedażowy, nie mówiąc już o utracie zaufania inwestorów i pogrzebania notowań na długi czas. Tym bardziej przełożenie premiery jest uzasadnione w przypadku tak kluczowej gry jak Cyberpunk, o którym jest głośno na świecie i od dawna zajmuje pierwsze miejsce na liście życzeń graczy portalu Steam. Oczekiwania wobec gry są ogromne, dlatego nie mogą zostać zawiedzone. W piątek, po początkowym spadku, akcje znajdywały nabywców. Jeżeli w tym tygodniu cena nadal będzie rosnąć, wydaje się, że szybko zapomnimy o korekcie.

cd projekt

Invest Cuffs 2020: zarezerwuj miejsce dla siebie na największym kongresie inwestycyjnym w naszej części Europy


Specjalnie dla naszych czytelników przygotowaliśmy darmowy eBook Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowych. Odbierz go i więcej materiałów w strefie eLearn Comparic.pl.

Zobacz także: T-Bull [TBL], CD Projekt [CDR] – Gorące spółki dniatokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here