Naga MarketsCD Projekt – w ostatnim czasie spółka poinformowała o korzystnej decyzji Dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej, który zgodził się ze stanowiskiem CD Projekt, iż tworzone przez spółkę gry komputerowe, mogą na potrzeby stosowania preferencji IP Box zostać uznane za kwalifikowane prawo własności intelektualnej. Dzięki temu, dochody z komercjalizacji praw autorskich z wydawanych gier, będą mogły podlegać preferencyjnej stawce opodatkowania w wysokości zaledwie 5%. Jest to korzystna informacja, która powinna sprzyjać osiąganym wynikom finansowym.

Na wykresie cena dotarła do poziomu luki, która powstała po tym jak zdecydowano się na przesunięcie daty premiery gry Cyberpunk 2077 z 16 kwietnia na 17 września 2020 roku, tłumacząc się potrzebą czasu na dopracowanie gry. Warto pamiętać, że przesuwanie premier już wcześniej zdarzało się firmie. Obecnie widać, że po domknięciu luki cena zaczyna spadać co nie powinno niepokoić z uwagi na duży ruch w górę oraz pogorszenie nastrojów na szerokim rynku. W krótkim okresie wydaje się, że korekta spadkowa może być kontynuowana.

cd projekt

Invest Cuffs 2020: zarezerwuj miejsce dla siebie na największym kongresie inwestycyjnym w naszej części Europy


Certyfikaty ING Turbo to notowane na GPW strukturyzowane produkty inwestycyjne, dzięki którym możesz korzystać ze wzrostów lub spadków cen akcji, indeksów, surowców, obligacji oraz kursów walut. Sprawdź materiały edukacyjne i dowiedz się jak inwestować w ING Turbo

Zobacz także: T-Bull [TBL], CD Projekt [CDR] – Gorące spółki dniatokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here