Naga Marketsspekulant Zapiski giełdowego spekulanta to cykl poświęcony graczom, którzy dokonują krótkoterminowych transakcji na akcjach spółek z GPW. Zasady gry są proste – szukamy technicznych okazji do zagrania w taki sposób, aby potencjalny zysk był przynajmniej dwa razy większy od ponoszonego przez nas ryzyka, kierując się podstawowymi technikami Price Action.

  • Pełen opis zastosowanej strategii przeczytasz tutaj: STRATEGIA
  • Statystki trafności oraz aktualne wyniki prowadzonego portfela sprawdzisz tutaj: SKUTECZNOŚĆ

CD Projekt – po mocnych spadkach, wczoraj pojawiła się nadzieja na ich zakończenie. Mowa o powstałej przy wyższych obrotach świecy pin bar. Ma ona miejsce przy wsparciu okolic 22 zł (zielona strefa). W pierwszej chwili pomyślałem, że może być to okazja do kupna po sporo niższej cenie. Z drugiej strony, kurs ma jeszcze miejsce na spadki. Cena od 2 lat, kiedy dynamiczny trend wzrostowy nieco spowolnił, porusza się w kanale wzrostowym. Drugie, niższe wsparcie w rejonie 20 zł (niebieska strefa) będzie pokrywało się z dolną krawędzią. Myślę, że jeżeli teraz kupujący nie wrócą na rynek, to już niebawem może pojawić się lepsza okazja.

Te artykuły również Cię zainteresują
cdprojekt

Lotos – na ważnym wsparciu okolic 27 zł pojawiła się wczoraj reakcja kupujących. Mamy klasyczną formację objęcia hossy. Dodatkiem jest linia łącząca dołki od kwietnia, jak widać dość często cena odbijała się od niej do góry. Trend ostatnich miesięcy jest spadkowy, ale myślę że możemy dokonać zagrania na krótki termin. Do końca roku nie dokonamy już zbyt wielu transakcji i tak naprawdę nie ma nic do stracenie, gdyż końcowy wynik portfela nie ulegnie już wielkim zmianom. Jak już wspominałem, pracuję nad swego rodzaju filtrem, który pozwoliłby uniknąć wielu stratnych transakcji, mam nadzieję, że uda mi się go przedstawić przed końcem roku.
Kupno: 27,38 zł   SL: 26,54 zł   TP: 29,90 zł  –  RR 1:3

lotos

Wypróbuj podobny sposób gry na polskich akcjach, dzięki ofercie brokera HFT

Specjalnie dla naszych czytelników przygotowaliśmy darmowy eBook Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowych

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: notowania nasdaq 100 | kurs akcji pgnig | dow jons | giełda forum | notowania lotos | dow jones kurs |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here