Naga Marketsspekulant Zapiski giełdowego spekulanta to cykl poświęcony graczom, którzy dokonują krótkoterminowych transakcji na akcjach spółek z GPW. Zasady gry są proste – szukamy technicznych okazji do zagrania w taki sposób, aby potencjalny zysk był przynajmniej dwa razy większy od ponoszonego przez nas ryzyka, kierując się podstawowymi technikami Price Action.

CD Projekt – kluczowy opór w rejonie 24 zł został ostatecznie wybity, a styl wybicia pokazuje zdecydowaną przewagę po stronie kupujących. Mam na myśli dynamikę wzrostów oraz wysokie obroty w momencie wybicia. Warto także zauważyć, że od początku roku układ dołków i wierzchołków zaczyna robić się pozytywny, pro-wzrostowy. To kolejny dobry zwiastun po ponad półrocznej korekcie. Aktualnie czekamy na niewielką korektę i sygnał kupna. Spróbujemy wejść w pozycję z celem przy ostatnich szczytach czyli przynajmniej w rejonie 27 zł. Ostatnio o spółce pisałem 4 marca.

Te artykuły również Cię zainteresują
cdprojekt

GPW – po kilkunastu mocnych sesjach zaczyna się ruch korekcyjny. Dokładniej mówiąc, nadal nie można stwierdzić jednoznacznie zakończenie trendu spadkowego, gdyż wzrosty jak na razie zatrzymały się na pierwszym, ważnym oporze przy 39 zł. Mamy jednak sygnał w postaci wybicia linii trendu przy podwyższonych obrotach. Warto też mieć na uwadze, że ostatnie wzrosty odznaczały się dużą dynamiką. Obecnie czekamy więc w rejonie wsparcia 36 –36,50 zł. Jeżeli spadki będą łagodne, typowo korekcyjne, a na wsparciu pojawi się dobry sygnał kupna, rozważymy czy warto dokonywać kupna akcji. Poprzednia analiza miała miejsce 24 lutego, gdzie pokazałem także szerszy kontekst, który może wspierać kupujących.

gpw

Lotos – w piątek doszło do wybicia ponad półrocznej linii trendu spadkowego. Z obrotów ciężko coś wyczytać ale dynamika wzrostu wygląda w ostatnim czasie całkiem nieźle. Wydaje się, że nie powinniśmy na razie liczyć na więcej niż wzrost do okolic 28 zł. Na razie obserwujemy, gdyż trend mimo wybicia linii nadal pozostaje spadkowy. W razie rozwinięcia się wzrostów, wsparciem będą dla nas okolice 26 zł.

lotos

Wypróbuj podobny sposób gry na polskich akcjach, dzięki ofercie brokera HFT

Specjalnie dla naszych czytelników przygotowaliśmy darmowy eBook Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowych

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs dollara | merkator akcje | notowania biomed | bitcoin kurs 2020 | pgnig akcje | notowania dow jones na żywo |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here