Naga MarketsCCC – pod koniec stycznia wydawało się, że możliwe jest wyznaczenia pewnego dołka po bardzo długich spadkach, jednak cena zdołała dotrzeć zaledwie pod poprzedni dołek. W dodatku panika wywołana koronawirusem sprawiła, że ewentualne wyhamowanie trendu spadkowego znacznie się oddaliło. W piątek akcje spółki oscylowały przy poziomie 75 zł. Tego dnia pojawiła się zaskakująca rekomendacja DM mBanku zalecająca kupno akcji z wyceną przy 135 zł. W raporcie podkreślono rozczarowanie wynikami za 2019 rok, jednak spodziewają się, że kolejne kwartały zaczną już przynosić poprawę.

DM mBanku szacuje, że w tym roku EBIT grupy CCC wyniesie 343,7 mln zł przy przychodach na poziomie 6,93 mld zł. “W 2020 roku spółka powinna korzystać na działaniach przeprowadzonych w 2019 roku takich jak: wdrożone rozwiązania IT (m.in. system RMS, e-commerce w CCC), poprawa struktury zapasów (niższe wyprzedaże r/r), uatrakcyjnienie oferty oraz niższa baza kosztowa (niższe koszty KVAG, GRI oraz dyscyplina kosztowa w CCC). W 1Q’20 oczekujemy wyhamowania spadkowej dynamiki wyników, a następnie poprawy rezultatów r/r od 2Q’20” – dodano w raporcie.

ccc

Invest Cuffs 2020: zarezerwuj miejsce dla siebie na największym kongresie inwestycyjnym w naszej części Europy


Dołącz do największej grupy dyskusyjnej na Facebooku poświęconej GPW: Zyskowna strona giełdy prowadzonej przez Comparic.pl. Zapraszamy do jej aktywnego tworzenia!

Zobacz także: T-Bull [TBL], CD Projekt [CDR] – Gorące spółki dniaConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here