Naga MarketsCCC – spółka należy do ścisłej czołówki najsłabszych walorów w tym roku, wśród dużych i znanych firm. Wczoraj spółka opublikowała wyniki za trzeci kwartał, które ponownie nie zadowoliły akcjonariuszy. Nie ma się co dziwić, gdyż spółka zanotowała stratę w wysokości 32,7 mln zł. Jedyne pocieszenie w tym, że rok temu strata o tej porze była wyższa i sięgała 44,7 mln zł. Zysk operacyjny wyniósł 16,2 mln zł wobec 30,2 mln zł zysku rok wcześniej. Pozytywnie należy jednak ocenić wzrost przychodów do poziomu 1,44 mld zł wobec 119 mld zł przed rokiem, co stanowi wzrost o mocne 21%.

Sumując wyniki od początku roku, mamy 148,3 mln zł straty netto w porównaniu z 37,8 mln zł zysku rok wcześniej, przy przychodach ze sprzedaży w wysokości 4 127,8 mln zł w porównaniu z 3 122,4 mln zł rok wcześniej. Tu wzrost przychodów sięga aż 32%. Należy podkreślić, że wyniki jednostkowe wskazują na rosnące zyski, spółka jednak cały czas inwestuje, rozwijając sieć sprzedaży, także w dość egzotycznych zakątkach kuli ziemskiej. Na wykresie tygodniowym widać, że trwająca w ostatnim czasie konsolidacja nie wniosła niczego pozytywnego, a obecnie cena trzyma się jej dolnych rejonów. Można więc zakładać wybicie tych minimów i dalsze spadki z olejnym celem przy ważnym wsparciu okolic 105 zł.

ccc

Inwestuj z dźwignią na GPW w surowce, waluty, indeksy oraz spółki polskie oraz zagraniczne. Wszystko dzięki certyfikatom Turbo emitowanym przez ING N.V. Zdywersyfikuj swój portfel inwestycyjny i wybierz spośród 400 różnych certyfikatów. Dowiedz się więcej na temat certyfikatów dzięki Akademii ING.

Zobacz także: T-Bull [TBL], CD Projekt [CDR] – Gorące spółki dniaConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here