Naga MarketsZapiski giełdowego spekulanta to cykl poświęcony graczom, którzy dokonują krótkoterminowych transakcji na akcjach spółek z GPW. Zasady gry są proste – szukamy technicznych okazji kierując się podstawowymi technikami Price Action.

Przyłącz się do dyskusji na największej polskojęzycznej grupie poświęconej GPW na Facebooku – Zyskowna strona giełdy.

CCC – w ostatnich dniach wielkim trudem jest znalezienie silnych spółek wśród głównego indeksu. Relatywnie mocniejszy od otocznia zdaje się być CCC, który wprawdzie traci, jednak przy malejących obrotach, a kilka ostatnich sesji spadkowych ma bardzo niewielką dynamikę, zwłaszcza na tle odbicia z początku kwietnia. Wczoraj na rynek napłynęła informacja o proponowanej dywidendzie w wysokości 2,30 zł na akcję. Pojawiła się także nowa rekomendacja, która podtrzymuje zalecenie kupna, jednak obniża cenę docelową do poziomu 310 zł. Nadal oznacza to, że kurs powinien kierować się w stronę tegorocznego maksimum. Sądząc po wykresie, zwłaszcza po bardzo słabym okresie ostatnich 5-6 sesji, szanse na dalsze wzrosty są realne. Wydaje się jednak, że kluczowe znaczenie może mieć ogólny sentyment do rynków akcyjnych, a ten póki co niej zbyt optymistyczny.

Korzystasz z narzędzi analitycznych na portalu Trading View? Teraz możesz tam śledzić także nasze analizy spółek z GPW

 

Certyfikaty ING Turbo to notowane na GPW strukturyzowane produkty inwestycyjne, dzięki którym możesz korzystać ze wzrostów lub spadków cen akcji, indeksów, surowców, obligacji oraz kursów walut. Sprawdź materiały edukacyjne i dowiedz się jak inwestować w ING Turbo.

Specjalnie dla naszych czytelników przygotowaliśmy darmowy eBook Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowychConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here