Naga Markets


CCC – akcje spółki taniały podczas wczorajszej sesji o dobre 5%, na szczęści przy niezbyt wysokich obrotach. Po części powodem była ogólna słabość rynku, aczkolwiek spółka poddała także istotne dane. Chodzi o szacunkach przychodów uzyskanych w grudniu ubiegłego roku. Przychody w tym miesiącu sięgnęły 572,3 mln zł, co oznacza wzrost w porównaniu z poprzednim rokiem o 22%. W sumie za cały 2018 rok, przychody wyniosły 4,94 mld zł i były wyższe o 18% w porównaniu z 2017 rokiem.


Inwestuj w akcje na GPW z prowizją 0,2% min. 2,99 PLN oraz w akcje zagraniczne z prowizją 0,12% min. 4,99 USD/EUR. Sprawdź konto demo oraz konto rzeczywiste w XTB.

Jeżeli chodzi o sprzedaż w sklepach stacjonarnych, to w grudniu sprzedaż wzrosła o 20%, a w całym roku o 14%. Sprzedaż w internecie rośnie jeszcze szybciej, w grudniu wzrost wyniósł 65% rok do roku, a w całym roku o 60% rosnąć do poziomu 970,4 mln zł. Mimo niezłych wyników, rynek dość słabo zareagował. Sądząc po wykresie, gdzie trwa kolejne odbicie od linii trendu, cena może kierować się na poziom poprzedniego dołka. Jeszcze w połowie listopada spółka otrzymała dwie mocne rekomendacje z cenami docelowymi między 260 a 282,10 zł. Jak na razie bardzo daleka droga do ich realizacji.

ccc
źródło xStation 5

Zobacz także: Prognozy redakcji Comparic.pl na rok 2019 – GPW

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here