Naga MarketsZapiski giełdowego spekulanta to cykl poświęcony graczom, którzy dokonują krótkoterminowych transakcji na akcjach spółek z GPW. Zasady gry są proste – szukamy technicznych okazji kierując się podstawowymi technikami Price Action.

Przyłącz się do dyskusji na największej polskojęzycznej grupie poświęconej GPW na Facebooku – Zyskowna strona giełdy.

Giełdowy spekulant po raz ostatni wspominał o notowaniach spółki CCC, gdy jej akcje w lipcu „szorowały po dnie” poniżej 200 zł za jedną akcję. Sugerowano wtedy, że rynek czekać może silniejsza korekta, z potencjałem dojścia w okolice 230 zł. Scenariusz zrealizował się wtedy niemal w stu procentach, a obecnie na wykresie może pojawiać się kolejna okazja do przetestowania tego poziomu.

Cena utworzyła krótkoterminowe wsparcie na wysokości 204 zł, które ostatecznie dało impuls do odbicia i pokonania strefy wyznaczanej przez 23,6% zniesienia Fibonacciego oraz poziom S/R z połowy czerwca na wysokości 215 zł. W efekcie akcje CCC zyskiwały w środę prawie 4%, otwierając sobie drogę do kolejnego testu lipcowych maksimów i strefy 225-230 zł.

Gdyby notowania powróciły jednak poniżej nowego wsparcia wyznaczanego przez Fibo, wtedy głównym scenariuszem pozostają spadki i kontynuacja trendu niedźwiedzia celującego w 192,00.

Ze wspomnianym obszarem pokrywa się również sierpniowa rekomendacja DM BOŚ, który obniżył cenę docelową dla spółki właśnie do poziomu 227 zł. Według wstępnych wyników za II kwartał 2018 roku, przedsiębiorstwo osiągało 202 mln zł skonsolidowanego zysku netto w stosunku do 146 mln zł w tym samym kwartale rok wcześniej. Warto jednak zauważyć, że w trakcie piątkowej sesji rynki poznają ostateczne rezultaty za II kw. bieżącego roku.

Certyfikaty ING Turbo to notowane na GPW strukturyzowane produkty inwestycyjne, dzięki którym możesz korzystać ze wzrostów lub spadków cen akcji, indeksów, surowców, obligacji oraz kursów walut. Sprawdź materiały edukacyjne i dowiedz się jak inwestować w ING Turbo.

Specjalnie dla naszych czytelników przygotowaliśmy darmowy eBook Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowychConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here