Naga Marketszapiski_gieldowego_spekulanta Zapiski giełdowego spekulanta to cykl poświęcony graczom, którzy dokonują krótkoterminowych transakcji na akcjach spółek z GPW. Zasady gry są proste – szukamy technicznych okazji do zagrania w taki sposób, aby potencjalny zysk był przynajmniej dwa razy większy od ponoszonego przez nas ryzyka, kierując się podstawowymi technikami Price Action.

    • Pełen opis zastosowanej strategii przeczytasz tutaj: STRATEGIA

Wczorajsza sesja należała do dość nerwowych, zwłaszcza w pierwszej fazie. Warto jednak zwrócić uwagę na spółki, przy których pojawił się popyt w takich warunkach.

CCC – spadki od początku sesji są kontynuacja trwającej od kilku dni korekty. Nie znajdujemy się ani przy linii trendu ani przy ważnym wsparciu. Jednak mocna obniżka znalazła chętnych na kupno, stąd długi dolny cień wczorajszej świecy.

PGE – tu mamy podobną sytuację czyli reakcję kupujących na poranną przecenę. Korekta jest bardziej zaawansowana, składająca się z dwóch etapów. Od końca listopada respektowane są krawędzie kanału wzrostowego. Popyt zareagował także przy wsparciu jakim jest poprzedni szczyt. Mamy więc potencjalną szansę na odbicie w górę.

Eurocash – spółka traci na wartości od dłuższego czasu. Wczoraj, dość niespodziewanie doszło do wzrostów. Ruch popytu na tle niesprzyjającego otoczenia można więc odebrać jako sygnał świadczący o dość wyprzedanym rynku. Co ciekawe, historia pokazuje, że po podobnej wielkości spadkach zazwyczaj dochodziło przynajmniej do małego odreagowania. Jeżeli tak będzie i tym razem, to można spodziewać się korekty do okolic 34 zł lub do linii trendu. Jest to jednak tylko potencjalny scenariusz, mamy trend spadkowy, a kurs nie znajduje się na żadnym ważnym poziomie wsparcia.

 

Handluj akcjami 29 polskich spółek poprzez kontrakty CFD – sprawdź aktualną ofertę BossaFX.

Specjalnie dla naszych czytelników przygotowaliśmy darmowy eBook Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowychtokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here