Naga Marketszapiski_gieldowego_spekulanta Zapiski giełdowego spekulanta to cykl poświęcony graczom, którzy dokonują krótkoterminowych transakcji na akcjach spółek z GPW. Zasady gry są proste – szukamy technicznych okazji do zagrania w taki sposób, aby potencjalny zysk był przynajmniej dwa razy większy od ponoszonego przez nas ryzyka, kierując się podstawowymi technikami Price Action.

    • Pełen opis zastosowanej strategii przeczytasz tutaj: STRATEGIA

CCC – od początku roku trwa tutaj korekta i być może zbliża się czas kolejnego impulsu wzrostowego. Przypuszczenie opieram o fakt dość słabych spadków, która zmierzają do linii łączącej dwa ostatnie dołki oraz czytelnego wsparcia opartego o wcześniejsze szczyty. Pewne znaczenie może mieć też fakt, że są to okolice okrągłych 200 zł, co może mieć pewne psychologiczne znaczenie.

Te artykuły również Cię zainteresują
LPP – w ostatnich dwóch dniach doszło do testu lokalnego wsparcia i prawdopodobnie wybronienia poziomów bliskich 5000 zł, gdzie pojawiła się reakcja kupujących. Nieco wyższe obroty mogą akcentować powstanie kolejnego dołka. W krótkim terminie wydaje się więc, że może dojść do odbicia w górę.

Patrząc z szerszej perspektywy, na wykres tygodniowy, widać że sytuacja nie jest idealna. Mimo silnych wzrostów z października, trend nadal pozostaje spadkowy. Możliwe, że znajdujemy się w kluczowym momencie. Upadek wspominanego wsparcia może przyczynić się do spadków, a z drugiej strony próba wybicia z kanału górą wydaje się przychodzić w dobrym momencie.

Handluj akcjami 29 polskich spółek poprzez kontrakty CFD – sprawdź aktualną ofertę BossaFX.

Specjalnie dla naszych czytelników przygotowaliśmy darmowy eBook Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowychConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułGuten Morgen DAX 03.02.2017
Następny artykułEUR/USD z szansą na 400 pipsów zysku?
lukasz nowacki
Aktywny inwestor i spekulant od 2010 roku, głównie na rynkach akcyjnych i walutowych. Zwolennik prostych metod opartych o przewagę statystyczną. Autor licznych analiz, wywiadów i opracowań dla portalu Comparic.pl. Pomysłodawca i organizator odbywającego się od wielu lat konkursu Liga Traderów. Prelegent licznych konferencji dla inwestorów m.in. Ogólnopolskiej Konferencji Biznesu i Nowych Technologii NetVision, łódzkiej konferencji StratoTrade czy inicjatyw studenckich np. „Gry Giełdowej” Koła Naukowego Inwestor z Łodzi.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here