Naga Marketsspekulant Zapiski giełdowego spekulanta to cykl poświęcony graczom, którzy dokonują krótkoterminowych transakcji na akcjach spółek z GPW. Zasady gry są proste – szukamy technicznych okazji do zagrania w taki sposób, aby potencjalny zysk był przynajmniej dwa razy większy od ponoszonego przez nas ryzyka, kierując się podstawowymi technikami Price Action.

  • Pełen opis zastosowanej strategii przeczytasz tutaj: STRATEGIA
  • Statystki trafności oraz aktualne wyniki prowadzonego portfela sprawdzisz tutaj: SKUTECZNOŚĆ

CCC – dość mocna, piątkowa sesja przyczyniła się do powstania pin bara na wykresie tygodniowym. Patrząc z tej perspektywy sytuacja wygląda naprawdę ciekawie. Korekta trwająca od końca kwietnia doprowadziła już do 30% przeceny. Osiągnięty został już zasięg poprzedniej, tak dużej korekty, z którą podobieństwa dotyczą także np. liczy impulsów. Ponadto kluczowe wsparcie okolic 140 zł oraz kilkuletnia linia trendu sprawiają, że warto zacząć obserwować te akcje, być może pod kątem „efektu stycznia” lub nawet „rajdu św. Mikołaja”.

ccc

GPW – w piątek doszło do aktywacji formacji podwójnego dna, o którym pisałem 5 listopada. Wybicie było trochę odroczone, stąd też dzisiaj formacja ta nie wygląda książkowo. Mimo wszystko wybicie oporu 42 zł powinno oznaczać dalsze wzrosty, tym bardzie, że dokonało się na bardzo wysokich obrotach. Czekamy na re-test wsparcia i sygnał do wejścia.

gpw

Wypróbuj podobny sposób gry na polskich akcjach, dzięki ofercie brokera HFT

Specjalnie dla naszych czytelników przygotowaliśmy darmowy eBook Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowychConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here