Naga Marketsspekulant Zapiski giełdowego spekulanta to cykl poświęcony graczom, którzy dokonują krótkoterminowych transakcji na akcjach spółek z GPW. Zasady gry są proste – szukamy technicznych okazji do zagrania w taki sposób, aby potencjalny zysk był przynajmniej dwa razy większy od ponoszonego przez nas ryzyka, kierując się podstawowymi technikami Price Action.

  • Pełen opis zastosowanej strategii przeczytasz tutaj: STRATEGIA
  • Statystki trafności oraz aktualne wyniki prowadzonego portfela sprawdzisz tutaj: SKUTECZNOŚĆ

CCC – pod koniec ubiegłego tygodnia powstała formacja przenikania hossy blisko ważnego wsparcia okolic 155 zł. Przez pewien czas rozważałem czy nie dokonać zagrania, gdyż szerszy trend jest zdecydowanie wzrostowy. Ostatecznie wstrzymuję się od kupna. Główne powody są dwa – po pierwsze nieciekawa sytuacja na szerokim rynku, a po drugie wydaje mi się, że kurs może jeszcze odrobinę spaść, gdyż dokładnie licząc, wsparcie znajduje się na poziomie 153,79 zł czyli na szczycie z 12 listopada ubiegłego roku. Trend jest na tyle wyraźny, że gdyby doszło do zakończenia korekty, powinniśmy i tak zdarzyć kupić akcje.

ccc 1

Na razie więc czekamy, choć przyznam, że spodziewam się tu sygnału kupna w najbliższym czasie. Warto spojrzeć na wykres tygodniowy – widać, że znajdujemy się w okolicach 4 letniej linii trendu wzrostowego.

ccc 2

[pullquote]Zacznij inwestować razem z giełdowym spekulantem[/pullquote]

Cyfrowy Polsat – od końca sierpnia trwa dość dobrze wyglądający impuls wzrostowy. Odrobinę szerszy układ jest jednak spadkowy, dlatego potrzebujemy pewnego potwierdzenia siły kupujących. Wydaje mi się, że takim sygnałem byłoby wybicie oporu w rejonie 24 zł. Gdyby do tego doszło, zacząłbym poszukiwania sygnału do dokonania kupna akcji z celem przy kluczowym oporze okolic 26 zł. Taka przestrzeń powinna wystarczyć na krótkoterminowe zagranie.

polsat

Specjalnie dla naszych czytelników przygotowaliśmy darmowy eBook Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowychtokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here