Naga Marketsspekulant Zapiski giełdowego spekulanta to cykl poświęcony graczom, którzy dokonują krótkoterminowych transakcji na akcjach spółek z GPW. Zasady gry są proste – szukamy technicznych okazji do zagrania w taki sposób, aby potencjalny zysk był przynajmniej dwa razy większy od ponoszonego przez nas ryzyka, kierując się podstawowymi technikami Price Action.

Nadal aktywna pozostaje pozycja na spółce CD Projekt. Jeżeli dzisiaj nic nadzwyczajnego się nie wydarzy to otrzymamy pin bar na wykresie tygodniowym co byłoby pozytywnym sygnałem i zbliżałoby nas do zaksięgowania zysku. Na obserwowanych indeksach nie pojawiają się na razie inne okazje, w oko wpadły mi dwie spółki do obserwacji.

CCC – spadki z początku kwietnia są już prawie odrobione i okazuje się, że prawdopodobnie były tylko korektą. Czekam obecnie na potwierdzenie siły trendu wzrostowego. Otrzymam ją w momencie wybicia zaznaczonego oporu i linii trendu. Jeżeli do tego dojdzie, będę szukał okazji do zagrania z celem w rejonie 181 zł.

ccc

Apator – od początku lutego trwa odbicie od istotnego wsparcia jakie wyznacza dołek z kwietnia 2013 roku. Na razie odbicie jest dość mało dynamiczne i ostatnie wzrosty jeszcze nic nie oznaczają. Od sierpnia ubiegłego roku można także wyznaczyć kanał spadkowy. Niebawem powinno dojść do ataku na opór w rejonie 29-30 zł czyli także na górną krawędź. Jeżeli doszłoby do wybicia, rozglądałbym się za okazją do zakupów, gdyż takie wybicie powinno oznaczać dalsze wzrosty w rejon przynajmniej 33 zł.

apator

Wypróbuj podobny sposób gry na polskich akcjach, dzięki ofercie brokera HFT

Specjalnie dla naszych czytelników przygotowaliśmy darmowy eBook Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowychtokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułDaytrading: formacja 1-2-3 na USDCAD
Następny artykułPoranny komentarz makro – Chiny nie zaskakują pod koniec tygodnia
lukasz nowacki
Aktywny inwestor i spekulant od 2010 roku, głównie na rynkach akcyjnych i walutowych. Zwolennik prostych metod opartych o przewagę statystyczną. Autor licznych analiz, wywiadów i opracowań dla portalu Comparic.pl. Pomysłodawca i organizator odbywającego się od wielu lat konkursu Liga Traderów. Prelegent licznych konferencji dla inwestorów m.in. Ogólnopolskiej Konferencji Biznesu i Nowych Technologii NetVision, łódzkiej konferencji StratoTrade czy inicjatyw studenckich np. „Gry Giełdowej” Koła Naukowego Inwestor z Łodzi.

2 KOMENTARZE

  1. Myślę, że tak. Linia łącząca ostatnie szczyty jest już pokonana i teraz droga na poprzedni wierzchołek wydaje się być czymś naturalnym. Oczywiście, wszystko może się zdarzyć i nigdy nie ma pewności.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here