Naga Marketsspekulant Zapiski giełdowego spekulanta to cykl poświęcony graczom, którzy dokonują krótkoterminowych transakcji na akcjach spółek z GPW. Zasady gry są proste – szukamy technicznych okazji do zagrania w taki sposób, aby potencjalny zysk był przynajmniej dwa razy większy od ponoszonego przez nas ryzyka, kierując się podstawowymi technikami Price Action.

Wczorajsza sesja przyniosła stratę na otwartej kilka dni wcześniej pozycji na spółce Forte. Szkoda, gdyż mimo zanotowania straty nie ma tam sygnału negującego ruch wzrostowy. Jedyną aktywną pozycją pozostaje więc CD Projekt.

BZ WBK – wczoraj po kilkunastu sesjach spadkowych pojawił się popytowy pin bar powstały na znacznie wyższych obrotach. Ma on miejsce na lokalnym wsparciu jakim jest poziom poprzedniego dołka. Szerszy trend nadal jest spadkowy i ostatnio widoczne były problemy z pokonaniem poziomu 300 zł. Patrząc jednak na trwające od końca stycznia odbicie można stwierdzić mały sukces kupujących jakim było wybicie górą z szerokiego kanału spadkowego. Aktualna korekta może być więc swego rodzaju re-testem po wcześniejszym wybiciu. Mamy więc podstawy do dokonania krótkoterminowego zagrania.
Kupno: 284,44 zł   SL: 278,44 zł   TP: 308,44 zł  –  RR 1:4

bzwbk

Sanok – spółka zaczyna wyglądać coraz ciekawiej zwłaszcza z odleglejszej perspektywy. Od wielu lat panuje tu bowiem trend wzrostowy, a obecnie pojawiają się sygnały zakończenia korekty. Od lipca ubiegłego roku cena poruszała się w kanale spadkowym, który z dystansu wygląda jak typowa, korekcyjna formacja flagi. W najbliższym czasie może dojść do wybicia górą co dałoby sygnał kupna. W naszej strategii interesować będzie mnie wybicie ponad opór 60 zł. Powinno to otworzyć drogę przynajmniej do okolic 66 zł co będę starał się wykorzystać.

sanokSpecjalnie dla naszych czytelników przygotowaliśmy darmowy eBook Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowych

Weź udział w darmowym konkursie giełdowym i wygraj 35 000 złtokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułPrzegląd setupów Price Action EURCAD, GBPJPY, NZDUSD, USDJPY 21 kwietnia 2016
Następny artykułDaytrading: nowa pozycja na NZD/USD
lukasz nowacki
Aktywny inwestor i spekulant od 2010 roku, głównie na rynkach akcyjnych i walutowych. Zwolennik prostych metod opartych o przewagę statystyczną. Autor licznych analiz, wywiadów i opracowań dla portalu Comparic.pl. Pomysłodawca i organizator odbywającego się od wielu lat konkursu Liga Traderów. Prelegent licznych konferencji dla inwestorów m.in. Ogólnopolskiej Konferencji Biznesu i Nowych Technologii NetVision, łódzkiej konferencji StratoTrade czy inicjatyw studenckich np. „Gry Giełdowej” Koła Naukowego Inwestor z Łodzi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here