Naga Marketsspekulant Zapiski giełdowego spekulanta to cykl poświęcony graczom, którzy dokonują krótkoterminowych transakcji na akcjach spółek z GPW. Zasady gry są proste – szukamy technicznych okazji do zagrania w taki sposób, aby potencjalny zysk był przynajmniej dwa razy większy od ponoszonego przez nas ryzyka, kierując się podstawowymi technikami Price Action.

  • Pełen opis zastosowanej strategii przeczytasz tutaj: STRATEGIA
  • Statystki trafności oraz aktualne wyniki prowadzonego portfela sprawdzisz tutaj: SKUTECZNOŚĆ

Wczorajsza sesja przyniosła pozytywne zakończenie transakcji na spółce Budimex. Długo musieliśmy czekać na rozstrzygnięcie bo aż 31 sesji. W grze pozostają już tylko dwie pozycje, które nie radzą sobie najlepiej czyli Amica oraz CCC.

BZ WBK – wykres wygląda dość klarownie i obecnie obserwuję go pod kątem wybicia oporu okolic 314 zł. Takie wybicie prawdopodobnie otwierałoby drogę do kolejnego szczytu czyli 343 zł. Warto zauważyć, że ostatnie wzrosty są bardzo dynamiczne, a już wcześniej pojawiały się symptomy zakończenia spadków m.in. w postaci formacji podwójnego dna, której aktywacja dokonałaby się zresztą także przez wybicie omawianego oporu. Pozostaje tylko czekać na właściwy sygnał.

bzwbk

[pullquote]Wypróbuj podobny sposób gry na polskich akcjach, dzięki ofercie brokera HFT[/pullquote]

PGNiG – w końcu nastąpiło wybicie z trwającej od połowy maja konsolidacji. Wybicie nastąpiło zgodnie z wcześniejszym kierunkiem czyli górą. O ile nie okaże się fałszywką, możemy mieć do czynienia z kontynuacją trendu wzrostowego. Po wybiciu nastąpiła jednoświecowa korekta, która jest sygnałem wartym rozważenia. Jest to oczywiście pin bar na poziomie, który teraz pełni już rolę wsparcia…

pgnig 1

Moment wybicia i re-testu czyli niewielkiej korekty jest dobrze widoczny na interwale H4. Tu także mamy sygnał w postaci formacji objęcia hossy. Spróbujemy zagrać, oczywiście pod sygnał dzienny licząc na trzykrotnie większy zysk od ponoszonego ryzyka.
Kupno: 6,90 zł   SL: 6,79 zł   TP: 7,23 zł  –  RR 1:3

pgnig 2

Specjalnie dla naszych czytelników przygotowaliśmy darmowy eBook Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowychtokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułSolar [SOL], Komputronik [KOM] – Gorące spółki dnia
Następny artykułPoranny komentarz makro 07.10 – poznaj decyzję Banku Japonii!
lukasz nowacki
Aktywny inwestor i spekulant od 2010 roku, głównie na rynkach akcyjnych i walutowych. Zwolennik prostych metod opartych o przewagę statystyczną. Autor licznych analiz, wywiadów i opracowań dla portalu Comparic.pl. Pomysłodawca i organizator odbywającego się od wielu lat konkursu Liga Traderów. Prelegent licznych konferencji dla inwestorów m.in. Ogólnopolskiej Konferencji Biznesu i Nowych Technologii NetVision, łódzkiej konferencji StratoTrade czy inicjatyw studenckich np. „Gry Giełdowej” Koła Naukowego Inwestor z Łodzi.

6 KOMENTARZE

  1. To prawda co Pan pisze, ale niestety nie ma no to żadnego rozwiązania. Akurat PGNiG jest przykładem, na którym poniosłem stratę, ale jakby przeprowadzić szersze badania to może okazać się, że właśnie wykresy stooqa są lepsze. Nie wiem, ważne aby trzymać się jednego rodzaju wykresu, a pewne rozbieżności zawsze będą – jeżeli ja analizują na swoich, to również na tych samych będę dokonywał transakcji. Dziękują za zwrócenie uwagi, bo może warto w przypadku niektórych sytuacji zajrzeć też na zwykły wykres i uniknąć straty np. tak jak z PGNiG, że cena była na granicy oporu i jak się okazało, można było uniknąć straty. Na przyszłość będę porównywał wykresy w przypadku podobnych sytuacji.

  2. Ok p.Łukaszu tylko w tym wypadku mój wykres powiedział że świeczka ta doszła do oporu i nie podjąłbym żadnej transakcji ,a pan niestety korzystając z innego wykresu poniósł dzisiaj stratę i tu mam problem który wykres jest używany przez graczy instytucjonalnych . A może ostatnia zła passa była spowodowana przejściem na inny rodzaj wykresu ,a co za tym idzie w innym miejscu ma pan wsparcia i opory także średnie jeżeli ktoś korzysta mają inną wartość .

  3. Witam, jakiś czas temu zmieniłem narzędzie do robienia analiz z popularnego ISPAGA dostępnego chyba na wszystkich stronach biur maklerskich na narzędzie ze strony Stooq. Zmiana nastąpiła na prośbę czytelników, gdyż większość korzysta z wykresów stooqa, które kalibrują wykres tzn. uwzględniają w nim np. dywidendy czy splity lub resplity akcji. Dzięki temu nie ma na nich wielkich luk cenowych i stąd wynikają pewne różnice. Polecam zajrzeć, gdyż jest to całkiem wygodne narzędzie, które można dowolnie modyfikować w ustawieniach pod wykresem – http://stooq.pl/q/a/?s=wig

  4. Witam p.Łukaszu mam pytanie co do analizy PGiNG ,a chodzi mi o wykres ponieważ zauważyłem rozbieżności miedzy wykresem u pana a moim dostarczonym przez Biuro Maklerskie . Na moim wykresie jest szczyt z 22.06.15 gdzie cena dotarła do max.6.98 zł , a na pana wykresie nie ma tego szczytu. Świeczka wybijająca opór którą się pan sugerował dotarła do 6.97 i moja analiza w tym wypadku wygląda inaczej więc skąd takie rozbieżności ?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here