Naga Marketsspekulant Zapiski giełdowego spekulanta to cykl poświęcony graczom, którzy dokonują krótkoterminowych transakcji na akcjach spółek z GPW. Zasady gry są proste – szukamy technicznych okazji do zagrania w taki sposób, aby potencjalny zysk był przynajmniej dwa razy większy od ponoszonego przez nas ryzyka, kierując się podstawowymi technikami Price Action.

Podczas piątkowej sesji aktywowane zostało zlecenie kupna spółki TVN, które ustawiliśmy na poziomie 17,55 zł czyli w połowie środowej świecy pin bar. Analiza dostępna TUTAJ.

Te artykuły również Cię zainteresują
BZ WBK – kurs znalazł się na ważnym, długoterminowym wsparciu. Jest ono widoczne w całości w piątkowej analizie. Po „czarnym czwartku” spowodowanym decyzjami Banku Szwajcarii, po których najmocniej ucierpiały spółki sektora bankowego, już w piątek powstała świeca pin bar, na również podwyższonych obrotach. Widać zatem obronę tego wsparcia. Nie jest to sytuacja idealna, gdyż impet dojścia do tego poziomu może trochę przerażać, ale spekulując krótkoterminowo możemy liczyć choćby na niewielkie odbicie w górę, które pozwoli zrealizować zysk trzy razy większy od ponoszonego ryzyka.
Kupno: 347 zł   SL: 342,14 zł   TP: 361,58 zł   –   RR 1:3

wbk

LPPw ubiegły poniedziałek opisywałem sytuację na akcjach LPP z interwału tygodniowego. Powstała tam piękna świeca pin bar, na kluczowym wsparciu okolic 7000 zł. Pisałem wtedy, że wejście pod świecę tygodniową oznaczałoby zbyt duże ryzyko i problem z realizacją odpowiednio dużego zysku (przynajmniej dwa razy większego od ponoszonego ryzyka). W piątek stało się to na co czekałem. Kurs po raz drugi naruszył wsparcie i ponownie do gry przyłączyli się kupujący doprowadzając do zamknięcia ponad wsparciem. Mamy zatem coś na kształt podwójnego dna na kluczowym poziomie wsparcia. Dokonujemy transakcji kupna pod świecę piątkową, która także jest pin barem. Do poprzedniego wierzchołka możemy spokojnie zmieścić trzykrotność ponoszonego ryzyka.
Kupno: 7120 zł   SL: 6939,99 zł   TP: 7660,03 zł   –   RR 1:3

lpp

PKN Orlen – także tutaj pojawił się sygnał do kupna, a jest nim znaczącej wielkości świeca popytowa z dłuższym dolnym cieniem, powstała na ważnym wsparciu w silnym trendzie wzrostowym. Najbliższy szczyt nie jest widoczny na wykresie, a jest nim wierzchołek z czerwca 2011 roku na poziomie ok. 54,50 zł. Do tego miejsca zmieści się jedynie stosunek ryzyka do zysku na poziomie 1:2. Jeżeli trend będzie kontynuowany, a świeca piątkowa oznacza koniec korekty to zagranie powinno się udać.
Kupno: 50,46 zł   SL: 48,70 zł   TP: 53,98 zł   –   RR 1:2

orlen

Pełen opis zastosowanej strategii oraz informacje o prowadzonym równolegle konkursie na propozycje zagrań – przeczytasz tutaj: STRATEGIA + KONKURS


Narzedzia-analizy-technicznej-spolek-gieldowych.pdf---2014-09-22-11.31.59-300x296 Odwiedź na nasz facebookowy profil giełdowy: Techniczna strona giełdy

Pobierz darmowy ebook: Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowych

Zajrzyj do Strefy E-Learn – czekają tam na Ciebie materiały edukacyjne, pełne wersje szkoleń video oraz ebooki o tematyce inwestycyjnej. Wszystko za darmo.

Bezpłatne analizy spółek z GPW na zamówienie – wpisz interesującą Cię spółkę w komentarzu pod artykułem, a specjalnie dla Ciebie wykonamy jej analizę techniczną.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułVistula [VST], Energa [ENG] – Gorące spółki dnia
Następny artykułUSD/JPY – czas na wzrosty
lukasz nowacki
Aktywny inwestor i spekulant od 2010 roku, głównie na rynkach akcyjnych i walutowych. Zwolennik prostych metod opartych o przewagę statystyczną. Autor licznych analiz, wywiadów i opracowań dla portalu Comparic.pl. Pomysłodawca i organizator odbywającego się od wielu lat konkursu Liga Traderów. Prelegent licznych konferencji dla inwestorów m.in. Ogólnopolskiej Konferencji Biznesu i Nowych Technologii NetVision, łódzkiej konferencji StratoTrade czy inicjatyw studenckich np. „Gry Giełdowej” Koła Naukowego Inwestor z Łodzi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here