Naga Marketsspekulant Zapiski giełdowego spekulanta to cykl poświęcony graczom, którzy dokonują krótkoterminowych transakcji na akcjach spółek z GPW. Zasady gry są proste – szukamy technicznych okazji do zagrania w taki sposób, aby potencjalny zysk był przynajmniej dwa razy większy od ponoszonego przez nas ryzyka, kierując się podstawowymi technikami Price Action.

BZ WBK – cena oscyluje w rejonie oporu 350 zł. Wybicie go powinno oznaczać dalsze wzrosty. Ciekawe będzie jak zachowa się cena przy fioletowej linii, łączącej trzy ostatnie wierzchołki. Jeżeli i tu popyt pokaże swoją siłę, to myślę że górna krawędź kanału jest do osiągnięcia. Warto zwrócić uwagę na długo budowane odbicie w górę przy dolnej krawędzi kanału. Często tak potężnie rozbudowane „formacje” odwrotu skutkują tym, że przyszły ruch ceny jest także bardziej długotrwały, oczywiście pod warunkiem wybicia kluczowych stref oporu.
wbk
Handlowy – cena oscyluje pod kluczowym poziomem oporu, którego wybicie otworzy dużą przestrzeń do potencjalnych wzrostów. Wczoraj mieliśmy dość niskie obroty, warto je obserwować, gdyż wybicie powinien towarzyszyć ich skokowy wzrost.
handlowy
Millenium – jednocześnie mogą zostać wybite dwa ograniczenia: linia łącząca ostatnie wierzchołki oraz kluczowy poziom oporu. Taki wybicie otworzyłoby sporą przestrzeń do wzrostów, którą będę chciał wykorzystać. Dodatkowo poziom okolic 7 zł, z którego startuje odbicie jest długoterminowym i znaczącym wsparciem. Wczorajsze cofnięcie i odrobinie strat czego efektem jest pin bar może być symptomem nadchodzących wzrostów. Szkoda, że nie towarzyszyły mu wyższe obroty, ale i tak zawarcie transakcji wchodzi w grę dopiero po wybiciu oporu.
millenium
Wawel – tę spółek omówię tylko po to aby pokazać, że czasem warto zaryzykować. Zgodnie z wielokrotnymi analizami kurs pokonał właśnie zakładany poziom 1250 zł. Wybicie z tzw. zakresu zmienności to bardzo stara metoda, która chyba zawsze będzie się sprawdzała. Sprawdziła się w przypadku Wawelu, a mi pozostaje żałować nie dokonania transakcji kupna 6 marca, kiedy kształty świec wskazywały na dalsze wzrosty, a powodem nie wejścia w tę idealną transakcję był brak wyższych obrotów.
wawel

Te artykuły również Cię zainteresują
Pełen opis zastosowanej strategii oraz informacje o prowadzonym równolegle konkursie na propozycje zagrań – przeczytasz tutaj: STRATEGIA + KONKURS


Narzedzia-analizy-technicznej-spolek-gieldowych.pdf---2014-09-22-11.31.59-300x296 Odwiedź na nasz facebookowy profil giełdowy: Techniczna strona giełdy

Pobierz darmowy ebook: Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowych

Zajrzyj do Strefy E-Learn – czekają tam na Ciebie materiały edukacyjne, pełne wersje szkoleń video oraz ebooki o tematyce inwestycyjnej. Wszystko za darmo.

Bezpłatne analizy spółek z GPW na zamówienie – wpisz interesującą Cię spółkę w komentarzu pod artykułem, a specjalnie dla Ciebie wykonamy jej analizę techniczną.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: bitcoin era | akcje biomedlub | kursy walut online | kurs funt | bitcoin cena | akcje nasdaq |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here