Naga Marketsspekulant Zapiski giełdowego spekulanta to cykl poświęcony graczom, którzy dokonują krótkoterminowych transakcji na akcjach spółek z GPW. Zasady gry są proste – szukamy technicznych okazji do zagrania w taki sposób, aby potencjalny zysk był przynajmniej dwa razy większy od ponoszonego przez nas ryzyka, kierując się podstawowymi technikami Price Action.

  • Pełen opis zastosowanej strategii przeczytasz tutaj: STRATEGIA
  • Statystki trafności oraz aktualne wyniki prowadzonego portfela sprawdzisz tutaj: SKUTECZNOŚĆ

Budimex – od końca października trwa korekta i sądząc po ciężkich świecach, powinna ona jeszcze się rozwinąć. Myślę, że pierwszy miejsce, gdzie zaczniemy poszukiwania jej końca będę okolice 200 zł czyli dolnej krawędzi kanału wzrostowego. Jest to spółka, która w dłuższym okresie zazwyczaj rośnie, dlatego też jeżeli pojawiłby się tam mocny sygnał świecowy, rozważymy zakup akcji. Byłaby to już 4 transakcja na tej spółce, wszystkie trzy zakończyły się sukcesem z dwukrotnym RR 1:3 oraz raz z RR 1:5. To pokazuje, że warto szukać okazji przede wszystkim na spółkach będących w długoterminowych trendach wzrostowych.

budimex

Wypróbuj podobny sposób gry na polskich akcjach, dzięki ofercie brokera HFT

Specjalnie dla naszych czytelników przygotowaliśmy darmowy eBook Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowychtokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułCormay [CRM], Grupa Azoty [ATT] – Gorące spółki dnia
Następny artykułAnaliza poniedziałkowej sesji na DAX. Obawa o grudniowy FED.
lukasz nowacki
Aktywny inwestor i spekulant od 2010 roku, głównie na rynkach akcyjnych i walutowych. Zwolennik prostych metod opartych o przewagę statystyczną. Autor licznych analiz, wywiadów i opracowań dla portalu Comparic.pl. Pomysłodawca i organizator odbywającego się od wielu lat konkursu Liga Traderów. Prelegent licznych konferencji dla inwestorów m.in. Ogólnopolskiej Konferencji Biznesu i Nowych Technologii NetVision, łódzkiej konferencji StratoTrade czy inicjatyw studenckich np. „Gry Giełdowej” Koła Naukowego Inwestor z Łodzi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here