Naga MarketsBudimex – wczoraj spółka pokazała raport z wynikami za 2019 rok. W tym czasie firma miała 7,6 mld zł przychodów i około 226,01 mln zł zysku netto. Wyniki są nieznacznie niższe rok do roku np. zysk netto o około 79 mln zł. Segment budowlany miał 106,79 mln zł zysku przypadającego akcjonariuszom jednostki dominującej, segment deweloperski 97,06 mln zł zysku, a segment usług 45,11 mln zł zysku.

Co istotne, spółka pokazała także niezły portfel zamówień oraz dobrą pozycję gotówkową netto, która na koniec 2019 roku była o 300 mln zł większa niż przed rokiem. Dwie ostatnie sesje pokazują, że wyniki zadowalają rynek, gdyż kurs wzrósł do poziomu z zeszłego piątku, odrabiając straty z poniedziałkowej paniki. Jak na tak słaby okres dla naszego parkietu, notowania wyglądają bardzo mocno i wydaje się, że jeżeli tylko panika opadnie, są spore szanse na zakończenie korekty.

budimex

Invest Cuffs 2020: zarezerwuj miejsce dla siebie na największym kongresie inwestycyjnym w naszej części Europy


Specjalnie dla naszych czytelników przygotowaliśmy darmowy eBook Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowych. Odbierz go i więcej materiałów w strefie eLearn Comparic.pl.

Zobacz także: T-Bull [TBL], CD Projekt [CDR] – Gorące spółki dniaConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here