Naga MarketsBudimex – po wirusowej korekcie, można zauważyć, że niektóre spółki znacznie szybciej odrabiają straty, co może świadczyć o pozytywnym sentymencie, który w przypadku trwalszej poprawy nastrojów, ujawni się pod oznaką silniejszych wzrostów. Jedną z takich spółek jest Budimex, który odrobił już niemal całość ostatniej korekty. Niewiele brakuje do osiągnięcia nowego maksimum, niewiele wyżej mamy psychologiczną barierę 200 zł, aczkolwiek znaczące poziomy dopiero w rejonie 220 zł. Spółka w szerszym ujęciu ma za sobą spore spadki oraz prawdopodobnie gorszy okres w wynikach już za sobą.

Trzeba też pamiętać, że przed laty przyzwyczaiła do stabilnych wzrostów i wypłat niezłych dywidend, możliwe więc, że spora grupa inwestorów ma do niej pozytywny sentyment. Ostatnio spółka coraz częściej informuje o wygranych przetargach, a wyniki za 2019 rok okazują się być dość stabilne. Po za tym spółka szacuje, że w najbliższych latach koniunktura powinna jej sprzyjać, a na 2020 rok prognozuje poprawę wyników. Wspominając, że najgorsze firma ma za sobą, mam na myśli wyjście z okresu mało opłacalnych kontraktów. Zachowanie wykresu wskazuje na pewną presję popytową, dlatego jeżeli tylko sytuacja na globalnych rynkach będzie choćby stabilna, to zapewne niedługo kurs przekroczy poziom 200 zł.

budimex

Invest Cuffs 2020: zarezerwuj miejsce dla siebie na największym kongresie inwestycyjnym w naszej części Europy


Specjalnie dla naszych czytelników przygotowaliśmy darmowy eBook Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowych. Odbierz go i więcej materiałów w strefie eLearn Comparic.pl.

Zobacz także: T-Bull [TBL], CD Projekt [CDR] – Gorące spółki dniaConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here