Naga Marketsspekulant Zapiski giełdowego spekulanta to cykl poświęcony graczom, którzy dokonują krótkoterminowych transakcji na akcjach spółek z GPW. Zasady gry są proste – szukamy technicznych okazji do zagrania w taki sposób, aby potencjalny zysk był przynajmniej dwa razy większy od ponoszonego przez nas ryzyka, kierując się podstawowymi technikami Price Action.

Poniedziałkowe otwarcie przyniosło mocny cios w nasze pozycje. Straty zostały odnotowane na wszystkich 3 pozycjach czyli: CD Projekt, Alior oraz Kernel. Najbardziej szkoda tej pierwszej pozycji, której już niewiele brakowało do szczęśliwego zakończenia. Wyrównany został negatywny rekord sześciu strat pod rząd, poprzednia taka seria miała miejsce w maju. Czasy są trudne ale dalej będziemy sprawdzać czy krótkoterminowe i czysto techniczne podejście sprawdza się w dłuższym okresie czasu na spółkach z GPW i już dzisiaj wyprowadzimy mały kontratak…

Budimex – przy okazji spadków można w mediach usłyszeć całą masę giełdowych porzekadeł. Jednym z moich ulubionych jest cytat z Warrena Buffeta: „kiedy przychodzi odpływ, od razu widać kto pływał bez majtek”. Odpływem była poniedziałkowa sesja, a spółka Budimex jako jedna z nielicznych pokazała pewną siłę, która daje nadzieje na kontynuację wzrostów, tym bardziej, że sprzyjają temu fundamenty. Duże spadki zostały uznane za okazje do tanich zakupów i popyt pojawił się przy 170 zł, doprowadzając do odrobienia sporej części strat. Efektem jest piękny pin bar na wysokich obrotach, który idealnie przetestował po raz piąty ponad 2 letnią linię trendu. Rozumiem obawy czytelników ale z punktu widzenia naszej strategii, nie ma się nad czym zastanawiać tylko kupować te akcje. Aby zmieścić TP przed poprzednim wierzchołkiem musimy liczyć na niewielkie ok. 1,2% cofnięcie.
Kupno: 179,81 zł   SL: 169,99 zł   TP: 209,27 zł  –  RR 1:3

budimex

Neuca – podobna sytuacja jak na Budimexie. Także długoterminowy trend wzrostowy, w którym każda większa przecena może okazać się okazją do tańszych zakupów. Mamy pin bara przy najwyższych w tym roku obrotach na wsparciu w postaci poprzedniego wierzchołka. Liczymy na nieco większą korektę aby zrealizować zysk w rejonie ostatniego maksimum.
Kupno: 309,99 zł   SL: 302,99 zł   TP: 330,99 zł  –  RR 1:3

neuca

Kruk – także podobna sytuacja czyli: trend wzrostowy, korekta i sygnał świecowy. Dość długo zastanawiałem się nad tą pozycją ale ostatecznie odpuszczam. Musimy trzymać się techniki, a ten sygnał powstał niejako „w powietrzu” bo jest jeszcze trochę miejsca do kluczowego wsparcia.

kruk

Amrest – pin bar na lokalnym wsparciu opartym o lukę cenową z 20 lipca może być traktowany jako świeca sygnałowa. Dodatkowo można wyznaczyć kanał wzrostowy, pokazujący potencjalne odbicie w górę. Korekta jest dość płytka ale to normalne w tym bardzo dynamicznym trendzie. Ostatnio był tu problem w pokonaniem poziomu 180 zł, dlatego zagramy właśnie z takim celem.
Kupno: 168,74 zł   SL: 164,99 zł   TP: 179,99 zł  –  RR 1:3

amrest

Pełen opis zastosowanej strategii przeczytasz tutaj: STRATEGIA

Statystki trafności oraz aktualne wyniki prowadzonego portfela sprawdzisz tutaj: SKUTECZNOŚĆ

banner_z_kartami


Narzedzia-analizy-technicznej-spolek-gieldowych.pdf---2014-09-22-11.31.59-300x296 Odwiedź na nasz facebookowy profil giełdowy: Techniczna strona giełdy

Pobierz darmowy ebook: Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowych

Zajrzyj do Strefy E-Learn – czekają tam na Ciebie materiały edukacyjne, pełne wersje szkoleń video oraz ebooki o tematyce inwestycyjnej. Wszystko za darmo.

Bezpłatne analizy spółek z GPW na zamówienie – wpisz interesującą Cię spółkę w komentarzu pod artykułem, a specjalnie dla Ciebie wykonamy jej analizę techniczną.

Los portalu Comparic zależy właśnie od Was, czytelników! Jeśli podoba Ci się to, co czytasz lub oglądasz, proszę udostępnij w formie postu na swoim koncie społecznościowym, żeby więcej ludzi mogło do nas trafić. Przyciski znajdują się pod artykułem.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułW czarny poniedziałek DAX oficjalnie wszedł w bessę. Analiza sesji.
Następny artykułAnaliza Ichimoku EURUSD, EURJPY, NZDUSD 25 sierpnia 2015
lukasz nowacki
Aktywny inwestor i spekulant od 2010 roku, głównie na rynkach akcyjnych i walutowych. Zwolennik prostych metod opartych o przewagę statystyczną. Autor licznych analiz, wywiadów i opracowań dla portalu Comparic.pl. Pomysłodawca i organizator odbywającego się od wielu lat konkursu Liga Traderów. Prelegent licznych konferencji dla inwestorów m.in. Ogólnopolskiej Konferencji Biznesu i Nowych Technologii NetVision, łódzkiej konferencji StratoTrade czy inicjatyw studenckich np. „Gry Giełdowej” Koła Naukowego Inwestor z Łodzi.

2 KOMENTARZE

  1. Często poważne opory są oparte o luki cenowe. Ciężko na ę chwilę powiedzieć czy kupujący uporają się z nimi. Nie są to jednak jakieś olbrzymie luki, a wszystkie trzy zagrania są na spółkach będących w długotrwałych trendach wzrostowych. Gramy więc tak naprawdę na kontynuację tych trendów. Jeżeli przywiązujemy dużą wagę do takich luk to np. na Amreście nie powinno być już spadków, bo mamy lukę hossy z 20 lipca, więc to działa w obie strony. Generalnie dokonując aż tylu zagrań w tak nieciekawym czasie kierowałem się tym, że nie tak dawno temu kiedy co poniedziałek mieliśmy słabe otwarcie spowodowane problemami Grecji, na tych spółkach nic tragicznego się nie działo i jak widać po wykresach cały czas rosły, a często niskie otwarcia były wręcz zachętą do kupna. Czy i tym razem trendy przetrwają, zobaczymy bo sam przecież tego nie wiem, w każdym przypadku do wygrania jest 3 razy więcej niż do przegrania i stąd można pozwolić sobie na ryzyko.

  2. Zastanawiam się czy nie będzie problemów z pokryciem powstałych wczoraj na dużej ilości walorów luk bessy? Bo wszystkie trzy zagrania żeby się ‘wypełnić’ musiałyby owe luki zakryć a z tym jak wiadomo różnie bywa. Czy może wg Twojej opinii owe luki nie stanowią poważnego oporu?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here